A Dorogi Futókör is képviselte magát a Budapest Maratonon

Október 6-7-én rendezték meg a 33. Spar Budapest Maraton Fesztivált, melyen a Dorogi Futókör tagjai is részt vettek.

Az eseményre összesen 33 ezer ember nevezett, 11 fajta versenyszámban, ami rekordnak is számít.

A dorogiak közül volt aki rövidebb, volt aki a hosszabb távot választott, de indítottak egy maraton váltó csapatot is és sajnos olyanok is akadtak, akik sérülés miatt nem tudtak elindulni, ők viszont buzdították a többieket a helyszínen.

A kitűzött célokat végül sikeresen teljesítette mindenki, így elégedetten viselhették a sportolók a teljesítésért kapott befutóérmét.

A szombati napon rendezték meg a rövidebb távokat, itt a Landliebe 10 km-es versenyen négyen képviselték a dorogi egyesületet. A feltörekvő generáció sem maradhatott ki, így Kottesz Gabriella és kislánya Dékay Nóri a Erste Maratonka 2,5 km-es távját teljesítette megállás nélkül.

Landliebe 10 km eredmények:
Berényiné Lőrincz Anikó 59:51
Kottesz Gabriella 1:15:28
Pásztor Zsuzsanna 54:54
Szolik Zoltán 1:15:31

A vasárnapi nap már a hosszú távoké volt. Ezen a napon indultak a 30km-es és a maratoni távok.

Real Nature 30 km eredmények:
Bihari Csilla 3:23:36
Ludvig Elvira 3:23:57

A Tolle UHT Maratonstaféta 4 fős váltóból állt össze, A dorogi klub Sarpi-Dorog Futófesztivál néven indult el. A csapat tagjai: Farkas Bernadett, Preszlikné Mátravölgyi Ágnes, Patkóné Magdi és Tóth László. Eredményük: 4:20:23.