Szép dorogi sikerekkel zárult a Sakk Egyéni Megyei Diákolimpiai Döntő: a január 31-én, Tatabányán megrendezett versenyen a Dorogi Atlétikai Club igazolt és másodigazolt versenyzői több korcsoportban is dobogós helyezéseket értek el, közülük többen aranyéremmel és országos döntős kvalifikációval térhettek haza.
A fiú 3. korcsoportban Varga András Ferenc (ESC – Dorogi AC) 4,5 ponttal az első helyen végzett, míg ugyanebben a korosztályban, a versenyzői kategóriában Reményi Kristóf szintén aranyérmet szerzett.
A lányoknál is dorogi fölény mutatkozott: a versenyzői kategóriában Varga Boróka Anna hibátlan teljesítménnyel lett első, a 3. korcsoportban pedig Tóth Borbála állhatott a dobogó legfelső fokára.
A fiú 2. korcsoportban is több érem született: Paholik Miklós ezüst-, Szabó Huba bronzérmet nyert, míg Orbán Levente Gergő az ötödik helyen zárt erős mezőnyben.
A dobogós helyezettek – valamint több versenyző – kivívták az indulás jogát az országos döntőben, amelyet várhatóan áprilisban rendeznek meg.
A Dorogi Atlétikai Club sakk szakosztályának fiataljai ismét bizonyították: a város utánpótlása a sakktáblán is kiemelkedő eredményekre képes.
Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítőiknek, az országos döntőre pedig sok sikert kívánunk!
Borítókép, forrás: dorogiac.hu