Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) 2025. május 21. és 23. között „2Wheelers” néven hirdette meg a fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozott.
Komárom-Esztergom vármegyében az egyenruhások az ellenőrzött kétkerekű járművek esetében 17 alkalommal állapítottak meg jogsértést. A közlekedés biztonságának növelése érdekében elsősorban a következőkre figyeltek: a kerékpárosok és motorosok megfelelő láthatósági ruházatára, a bukósisak használatára és állapotára, valamint a járművek világításának és fékberendezésének működésére.
Az ellenőrzés ideje alatt rendőreink 4 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból, 53 fő nem használta a biztonsági övét, továbbá 5 esetben bírságoltak kanyarodási-, illetve irányváltoztatási szabályok megsértése miatt.
Balesetmegelőzési tanácsok:
- Mindig viseljünk jól látható ruházatot, különösen éjszaka vagy esős időben.
- A bukósisak használata nemcsak kötelező, hanem életmentő is. Ne feledjük, hogy a megfelelően viselt bukósisak a legfontosabb védelmünket biztosítja egy baleset során.
- Ellenőrizzük a járműveink világítóberendezéseit, és mindig győződjünk meg arról, hogy működnek. A világítás nemcsak mások számára tesz minket láthatóvá, hanem segít abban is, hogy mi magunk is jobban lássuk az utat.
- Tartsuk be a közlekedési szabályokat, és figyeljünk a közlekedési jelzésekre, hogy elkerüljük a baleseteket.
Fotók, forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság