Dorog

Kikapott a Dorog a Haladástól

Április 23-án, vasárnap a labdarúgó NB II 33. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 7. helyen álló Haladást látta vendégül. A nagyon enerváltan játszó hazaiak már az első fél óra végére kétgólos hátrányba kerültek, és a folytatásban sem sikerült közelebb zárkózniuk, így a Haladás 4–1-es győzelmet aratott – írja a Nemzeti Sport.

Bár a régmúlt első osztályú mérlege a dorogiak fölényét mutatta az egymás elleni győzelmek számában, a másodosztálybeli összkép a szombathelyiek javára billentette ezt a statisztikai mutatót. 15 NB II-es mérkőzésen ugyanis 12 alkalommal született szombathelyi siker, és a tabellán elfoglalt helyezések alapján vasárnap is Michal Hipp együttese volt esélyesnek nevezhető. A Dorognak gyakorlatilag csak egy győzelem adhatott volna reményt arra, hogy esélye legyen elmozdulni a kieső helyekről, ennek ellenére Marián Sluka együttese nagyon enerváltan kezdte a találkozót. Bár a Haladás sem szakította meg magát, a hazai hibákat kihasználva mégis már a 31. percben kétgólos előnyben volt a szombathelyi csapat. A 26. percben Borvető fejelt a kapuba szögletet követően, a 31. percben pedig gyors kontrából, Rácz és Molnár kényszerítője végén utóbbi talált be.

A második félidő elején harmadik gólját is megszerezte a Haladás, Molnár kiugratása után Horváth lőtt a kapuba. A Dorogból egyedül Szedlár nyújtott értékelhető teljesítményt, a 68. percben a szélső révén a szépítés is összejött a hazaiaknak. A gólszerzőt ezt követően érthetetlen módon, gyorsan le is cserélte Sluka mester, ami már a hazai közönség erőteljes „nemtetszését” is kiváltotta. A 86. percben Csernik révén negyedik gólját is megszerezte a Haladás, amely ezzel a tekintélyes győzelemmel a szakadék szélére taszította a sereghajtó Dorogot. 1–4

LABDARÚGÓ NB II – 33. FORDULÓ
DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–4 (0–2)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Görög Márió (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
DOROG: Borsos V. – Tóth B. (Kotula M., 19.), Gyurácz, Preklet, Papp Máté – Lénárth – Sztojka (Krunc, 63.), Király P. – Szalai J. (Paudits, 63.), Magyari Sz. (Vígh Á., 63.), Szedlár (Papp Marcell, 71.). Vezetőedző: Marián Sluka
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Bolla G., Devecseri, Doktorics – Csilus T., Zvekanov (Tóth M., 54.) – Horváth R. (Mayer G., 75.), Molnár R. (Csernik, 66.), Rácz B. (Lencse, 66.) – Borvető. Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Szedlár (68.), ill. Borvető (26.), Molnár R. (31.), Horváth R. (56.), Csernik (86.)
MESTERMÉRLEG
Marián Sluka
: – Magamra vállalom ezt a vereséget, de ennél többet kell nyújtania mindenkinek. Az első szombathelyi gólig azt játszottuk, amit megbeszéltünk, onnantól kezdve azonban nem volt meg az az akarat, ami a bennmaradáshoz szükséges.
Michal Hipp: – Fontos volt, hogy mi szereztük meg az első gólt. Remekül játszottuk meg az üres területeket, sok ziccert dolgoztunk ki, és szép megoldások révén szereztük góljainkat. Megérdemelt a győzelmünk.