Dorog

Ikszelt a Dorog a Szparival

Április 12-én, a labdarúgó NB II 31. fordulójában az utolsó előtti Dorog a 16. Nyíregyházát fogadta. Harcos, küzdelmes mérkőzésen 1–1-es döntetlen született, amellyel egyik csapat sem lehet elégedett – írja a Nemzeti Sport.

A mérkőzés elején érezni is lehetett, hogy mindkét gárdának égető szüksége van a pontokra; rögtön a második percben Krunc Márió veszélyeztette a Szpari kapuját Szedlár beadásából, a kísérlet azonban mellé ment. Kevesebb mint húsz perccel később szintén Szedlár volt az egyik főszereplő, Farkas Bendegúz ugyanis őt rántotta le sárga kártyát érően a tizenhatoson belül, Nagy Norbert játékvezető be is fújta a büntetőt, amelyet Lénárth Tomás váltott gólra, bár nem sokon múlt, hogy a vendégek hálóőre, Hegedűs kivédje a jobb alsó sarokban kikötő lövést. Ezt követően a nyíregyháziak kapcsoltak feljebb egy fokozattal, s a 30. percben Gresó jobbról beadott szöglete után Jánvári fejesébe Novák Csanád még beleszúrt, visszaállítva az eredményt ikszre. További érvényes találat nem született, csak a 41. percben egy lesgól a hazaiak részéről, Szalai József lesen kapta a labdát.

A második félidőre egyik csapatnak sem sikerült teljes mértékben átvinni az elsőre jellemző lendületet, bár olykor eljutottak lövésig a felek, ezek nem számítottak kimondottan veszélyesnek egyik oldalon sem, jószerivel elakadtak a blokkban, vagy elkerülték a kaput ezek a próbálkozások. A 49. percben a Dorog trénerét, Marián Slukát kiállította a játékvezető, miután hevesen reklamált egy röviddel azelőtti, kapu előtti esetet, így az érintett a játék maradék részét a sajtópáholyból volt kénytelen végigkövetni. A 88. percben Vass Patrik labdáját tolta fölé Borsos, a hosszabbítás pedig nem hozott további támadást. Ezzel a Dorog visszaesett az utolsó helyre, miután a Kozármisleny idegenben megverte a Mosonmagyaróvárt 1–0-ra, míg a Nyíregyháza maradt a 16. pozícióban. 1–1

LABDARÚGÓ NB II – 31. FORDULÓ
DOROGI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (1–1)
Dorog, 250 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
DOROG: Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Papp Máté – Lénárth – Krunc, Kapornai (Vígh, 69.), Király P. (Berkó, 60.), Szedlár (Papp Marcell, 79.) – Szalai J. (Albert, 69.). Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Farkas B. (Csősz, 66.), Szokol, Baki, Jánvári, Nagy B. – Sigér Á. (Vass P., 57.), Pataki B., Pantovics (Szerető, 66.) – Gresó (Kovácsréti, 57.), Novák Cs. (Adamcsek, 75.). Sportigazgató: Fekete Tivadar
Gólszerző: Lénárth (21. – 11-esből), ill. Novák Cs. (30.)
Kiállítva:
Sluka (49.)
MESTERMÉRLEG
Marián Sluka
: – Jól felkészültünk a Nyíregyházából, tudtuk, hogy célfocit játszó csapat, ez is bizonyosodott be. Az első félidőt uraltuk, megérdemelten szereztünk vezetést, de a vendégek egyenlítése után a támadóharmadban nálunk hiányzott a minőség. A megfelelő koncentráció megvan, de elvárom a nagyobb akaratot. Sajnos a végjátékban nem voltunk elég tudatosak, kevesebb volt a jó indítás és megindulás. A döntetlen reális eredmény.
Fekete Tivadar
: – Ismételten jó szemlélettel léptünk pályára, s tudtuk, hogy a hazaiak számára élet-halál kérdése ez a meccs. Úgy gondolom, Dorogon hagytunk két pontot, mert a gólhelyzetek, lehetőségek száma alapján nagy volt a különbség a javunkra, s ezáltal sokkal közelebb álltunk a győzelemhez. Vasárnap hazai pályán kell folytatnunk a pontgyűjtést.