Dorog

Soroksártól is kikapott a Dorog

A labdarúgó NB II 16. fordulójában a fordulót megelőzően hetedik helyen álló Soroksár a sereghajtó Dorogot látta vendégül. Hiába kezdett jól a vendégcsapat, a második félidő elején már kétgólos hátrányban volt. Szedlár 73. percben szerzett gólja izgalmassá tette a hajrát, de a Soroksár 2–1-es győzelmét a lelkes vendégek nem tudták megakadályozni – írja a Nemzeti Sport.

Sorozatban elszenvedett három vereségét követően Soroksáron kellett volna bravúrgyőzelmet aratnia a Dorognak ahhoz, hogy a Kozármisleny esetleges kudarca esetén végre elmozdulhasson az utolsó helyről. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdték a találkozót a vendégek, szinte végig a Soroksár kapuja előtt zajlott a játék. A 22. percben a dorogi Kovács Olivér találta el a felső lécet, majd a 26. percben Sztojka Dominik szabadrúgását követően védett bravúrral Kovács Marcell. A 30. percben aztán – ahogy az ilyenkor lenni szokott – a Soroksár a semmiből szerzett vezetést. Lőrinczy Attila remek egyéni megoldását követően Lovrencsics Balázs emelt a kapuba a kilépő Molnár Zsombor felett.

A második félidőre szinte még ki sem értek a csapatok, a Soroksár máris megduplázta előnyét. A bizonytalankodó dorogi kapus, Molnár Zsombor hibáját Lőrinczy Attila használta ki. A második gól túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, akik rendesen belealudtak a folytatásba. A Dorog ezt a 73. percben ki is tudta használni, a hosszú oldalon érkező Szedlár Zoltán öt méterről lőtt a kapuba. A hajrá izgalmasra és paprikásra sikerült. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, az óriási feszültségnek köszönhetően mindkét oldalon gyakran villant a sárga lap. A Dorog hiába tett meg mindent az egyenlítés érdekében, nem járt sikerrel, veresége következtében továbbra is sereghajtó a tabellán. 2–1

LABDARÚGÓ NB II – 16. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–DOROGI FC 2–1 (1–0)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Szilágyi Norbert, Vad Anita)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Kékesi A., Valencsik, Csontos D. – Haris, Hudák M. – Köböl (Varga S., 90+1.), Lőrinczy, Hajdú R. (Hegyi P., 84.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 90+4.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B. (Barna G., 19.), Gyurácz, Kovács O., Keresztes K., Papp M. – Magyari Sz. (Lustyik, 64.), Lénárth (Kapornai, 64.), Sztojka (Albert Á., 72.), Szedlár – Szalai J. (Vígh Á., 72.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Lovrencsics B. (30.), Lőrinczy (46.), ill. Szedlár (73.)
MESTERMÉRLEG
Lipcsei Péter:
– Vasárnap Szentlőrincen nyertünk, és arról beszéltük, hogy próbáljuk meg itthon tartani a három pontot. Mivel azonban voltak sérültjeink és eltiltottunk is, nehéz volt változtatnunk. A kétgólos előnyünk nem nyugtatta meg a csapatot, a végére el is fáradtunk, és kellett egy adag szerencse is, hiszen a vendégek kapufáig jutottak.
Marián Sluka: – Amióta Dorogon vagyok, nem futballozunk rosszul, a Soroksár ellen is működött a játékunk, sajnos azonban az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat. Nagy kár érte…