Esztergom

Kerékpárverseny: éremesőt hozott ismét az Esztergomiaknak a vasárnap

Immáron 15. alkalommal rendezte meg az Esztergomi Küllőszaggatók Kerékpár Egyesület a Pilis kupa kerékpáros versenysorozat II. forduló országos ranglista versenyét szeptember 25-én, vasárnap.

A rossz időjárás ellenére 108 fő nevezett be a versenyre és vágott neki a küzdelmekkel teli távnak, amely Esztergomból indulva egyenesen Dobogókőn – Két-Bükkfa nyereg céllal – ért véget.

A rendezvény a Magyar Amatőr Bajnoki 2022 évi verseny sorozat, 12. fordulója, Ötpróba Párizsba sorozat része. A verseny mintegy 14 km-en keresztül tartott Esztergom belvárosából. A versenyzőket változatos esős őszi idő és a vendéglátók szeretete várta. A rendezvény lebonyolításában támogatást nyújtott Esztergom Város Önkormányzata, Magyar SUZUKI Zrt., Esztergomi Rendőrkapitányság, Montágh Imre Szakintézmény, valamint a rendező egyesület tagjai.

A férfiaknál Burgermeister Balázs bizonyult a legjobbnak 26:34-es idővel (egyben a verseny abszolút győztese lett), míg a nőknél Nagy-Kollár Zsuzsi (Esztergom) 35:29-es idővel lett a legjobb.