Legyőzte a Szentlőrincet a Dorog

A fordulót pont nélkül, az utolsó helyről kezdő Dorog már két góllal is vezetett a Szentlőrinc ellen, végül nagy csatában tartotta otthon a három pontot – írja a Nemzeti Sport.

A Szentlőrinc már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Szabó ziccerben leadott lövését Borsos bravúrral védte. Ezt követően a Dorog átvette az irányítást, és a szemfüles Szedlár, valamint Paudits összjátéka után előnyhöz jutott. A második játékrészben A vendégcsapat futballozott fölényben, de nem jutott el helyzetig, a hazaiak pedig egy szöglet utáni Berkó-fejessel megduplázták előnyüket. Németh Erik jól eltalált lövésével szépített a Szentlőrinc, amely a ráadásban joggal kért számon egy büntetőt a játékvezetőn, miután Borsos szögletet követően leütötte a baranyaiak kapusát, a labdát már elfejelő Prokopot. A Dorog megszerezte első pontjait a végére izgalmassá váló találkozón. 2–1

LABDARÚGÓ NB II – 4. FORDULÓ
DOROGI FC–SZENTLŐRINC SE 2–1 (1–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Tóth B., Gyurácz, Berkó, Papp M. – Lénárth T. (Nagyházi, 81.) – Albert (Lustyik, 68.), Szerencsi (Rácz, 81.), Sztojka (Faragó, 81.), Szedlár – Paudits (Magyari, 58.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (László, a szünetben), Lénárt G., Havas, Tamás – Csilus (Vidnyánszky M., 68.), Németh M. (Kiss-Szemán, a szünetben), Daróczi, Németh E. – Csörgő R. (Rétyi, 81.), Szabó M. (Mervó, a szünetben). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Paudits (35.), Berkó (82.), ill. Németh E. (87.)
MESTERMÉRLEG
Fenyvesi László:
– Az első félidőben jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, a második végén viszont nehézzé tettük magunknak a találkozót. Az akaratnak és a csapategységnek köszönhetően megszereztük szezonbeli első győzelmünket.
Jeremiás Gergő: – Az első félidőben nem működött a támadójátékunk, a másodikra ezt sikerült kijavítanunk. A kevés dorogi akciót kontrolláltuk, megtaláltuk a támadójátékuk ellenszerét. Sajnálom, hogy nem szereztünk pontot, legalább egyre rászolgáltunk.