Utolsó mérkőzésén kikapott a Dorog

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában az ETO FC Győr a már biztos bennmaradó, Dorogi FC-t fogadta május 22-én, vasárnap. A a győri csapat második félidei játékával nagyon sima, 4–0-s győzelmet aratott – írja a Nemzeti Sport.

A mérkőzést az ETO kezdte jobban: az első két percben kétszer is zavart okoztak a győriek a vendégek kapuja előtt. A 8. percben aztán mégis – mondhatni – váratlanul szerzett vezetést a hazai együttes: a Lénártot letámadó Toma lőtt a jobb alsóba (1–0). Aztán a győriek néha elkezdtek érthetetlen hibákat elkövetni, de ezt a Dorog nem tudta helyzetekkel büntetni, bár Rácz szabadrúgása veszélyes volt. Az ETO a félidő hajrájában visszavette a kezdeményezést, Vitális kapufája és szabadrúgása is jelezte ezt.

Klausz László három poszton változtatott a szünetben, az ETO pedig ott folytatta, ahol az első félidőt befejezte: helyzetekkel. Ezek közül kettőből hamar gól is született. Tuboly nagyszerű találata (2–0) után csak néhány percre volt szükség, és jött a harmadik győri gól is Vinczétől remek támadás végén (3–0). Lipták Zoltán beállása nem volt meglepetés senkinek, és az is benne volt a levegőben, hogy ha már nem védőként, hanem a támadósorban kapott lehetőséget játékos-pályafutása utolsó mérkőzésén, ezt igyekszik góllal vagy gólpasszal meghálálni. A meccs vége előtt tíz perccel kétszer is szépíthettek volna a vendégek, de ez sem Hajdúnak, sem Szedlárnak nem sikerült. Liptáknak a gólpassz nem jött össze, a gól viszont igen: a 84. percben Kovács K. beadása után természetesen fejjel volt eredményes az egykori válogatott játékos. 4–0

LABDARÚGÓ NB II – 38. FORDULÓ
ETO FC–DOROGI FC 4–0 (1–0)
Győr, ETO Park, 525 néző. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor, Vincze Á. – Toma, Tuboly (Kiss M., 80.), Vitális (Lipták, 67.), Szimcso (Bacsa, a szünetben) – Priskin (Klausz M., a szünetben), Óvári (Farkas B., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
DOROGI FC: Tulipán – Nyíri, Berkó, Keresztes, Zabari – Girsik (Vígh, 61.), Szerencsi, Lénárth (Tóth B., 61.), Lőrincz – Barna (Hajdú, 61.), Rácz (Szedlár, 61.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Toma (8.), Tuboly (52.), Vincze Á. (56.), Lipták (84.)
MESTERMÉRLEG
Klausz László: – A csapat az első félidőben is uralta a játékot, de ekkor még nem volt meggyőző a teljesítménye. A szünet után már gördülékeny játékkal szereztük a gólokat, és ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.
Fenyvesi László: – Nagy hibából kerültünk gyorsan hátrányba, a második félidőben pedig szinte bent maradtunk az öltözőben. A jelek szerint néhány játékos a bennmaradás kiharcolása után már a nyaralásra gondolt.

A Dorogi FC a bajnokságot a tabella 17. helyén zárta.