Kategóriák: DorogHírekSport

Ismét kikapott a Dorog

Február 27-én, vasárnap a labdarúgó NB II 25. fordulójában már két perc elteltével előnybe került a sereghajtó Tiszakécske a Dorog otthonában, miután Beliczky Gergő értékesítette a megítélt büntetőt. Nem sokkal később a házigazda is tizenegyest rúghatott, de Izing Martin a kapu mellé gurított, a folytatásban pedig hiába futballozott enyhe mezőnyfölényben Fenyvesi László alakulata, nem tudott egyenlíteni – írja a Nemzeti Sport.

Első tavaszi győzelmére készült a Dorog vasárnap délután, Fenyvesi László alakulata a forduló előtt sereghajtó Tiszakécskét látta vendégül a Buzánszky Jenő Stadionban, de nem úgy kezdődött a találkozó, ahogyan a bányászvárosiak eltervezték, ugyanis alig egy perc elteltével, Gyurján Bence buktatása miatt büntetőhöz jutottak a vendégek. Beliczky Gergő állt a labda mögé, Mursits Roland balra vetődött, a kécskeiek támadója pedig a kapu jobb oldalába lőtt, megszerezve a vezetést csapatának. Alig tíz perccel később Szerencsi Miklós esett el Máté Zsolt szorításában a büntetőterületen belül, a játékvezető ezúttal a Dorog javára ítélt tizenegyest, de Izing Martin elmérte a jobb alsó sarkot. A folytatásban a mezőnyben zajlott a játék, a szünetig már egyik oldalon sem alakult ki nagyobb helyzet.

A második játékrészt a házigazda kezdte jobban, de hiába került enyhe mezőnyfölénybe Fenyvesi László együttese, a Tiszakécske szervezetten védekezett, így biztosan őrizte egygólos előnyét. A dorogiak főként mélységi indításokból és pontrúgásokat követően igyekeztek veszélyt teremteni, de Holczer Ádám és a védelem állta a sarat, így a Tiszakécske rendkívül fontos győzelmet aratott, míg a bányászvárosiak továbbra is nyeretlenek a tavaszi szezonban. 0–1

LABDARÚGÓ NB II – 25. FORDULÓ
DOROGI FC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–1)
Dorog,
 Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Nagy Viktor)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Szerencsi, Tóth B., Hajdú R. (Barna G., 63.) – Girsik (Rácz F., 73.), Szabó L. (Vígh Á., 73.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma (Farkas N., 56.) – Gyurján (Vachtler, 81.), Kosznovszky (Simon M., 81.), Kovács B., Erdei – Marsa (Kiprich D., 56.), Beliczky (Kalmár F., 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Beliczky (2. – 11-esből)
MESTERMÉRLEG
Fenyvesi László: – Egész héten a befejezéseket gyakoroltuk, de ennek ezúttal sem volt foganatja, a kapu előtt pontatlanok és sokszor tanácstalanok voltunk. Tizenegyesből sem sikerült betalálnunk, lőtt gól nélkül pedig nem lehet három pontot szerezni, ezúttal sajnos egyet sem tudtunk itthon tartani. Mély gödörben vagyunk, dolgozni kell, hogy kilábaljunk belőle.
Visinka Ede: – Számunkra jelenleg ez a három pont jelenti az életet, hiszen sikerült elmozdulnunk az utolsó helyről, s továbbra is harcolhatunk a bennmaradásért. Korán megszereztük a vezetést, majd a folytatásban is szervezetten, taktikusan játszottunk, a dorogi büntetőnél pedig a szerencse is mellénk szegődött. Nagyon fontos győzelmet arattunk, csapatként harcolva sikerült felállnunk a padlóról a múlt héten elszenvedett, fájó vereség után.