Kategóriák: DorogHírekSport

Egymásután másodszor is az Alcufer stadionban, ezúttal vendégként

Csapatunk az elmúlt héten a tatabányai stadion foglaltsága miatt Győrben, az Alcufer arénában pályaválasztóként fogadta a Szolnokot, újabb értékes pontot szerezve. Ezúttal újfent ugyanott, de most a Gyirmót vendégeként lépnek pályára, a feljutásra változatlanul esélyes, kiválóan menetelő és veszedelmes házigazdák ellen. A mérkőzés április 25-én, vasárnap 17 órakor kezdődik – Szabó Gyula cikke.

A jó erőkből álló Szolnok elleni mérkőzésen a rögtönzött, kényszerű helyválasztást követően, Győrben a mieink kezdték aktívabban a játékot és igyekeztek veszélyeztetni, azonban az első játékrész első felét inkább meddő mezőnyjáték jellemezte. Ennek megfelelően szinte a semmiből szerzett vezetést az alföldi gárda, a félidő derekán. Egy jobb oldali szögletet középen fejjel csúsztattak tovább, amely tisztán találta a vendégek játékosát, Kónya Márkot, aki a kapu torkából passzolt a kapunkba. Nem váratott sokáig magára a dorogi válasz és három perccel később a mieink is gólnak örülhettek. Nagyházi Dávidtól indulva bontakozott ki egy gyors, néhány húzásból álló akció, amely során előbb Mihajlo Rjasko, majd Szerencsi Miklós volt a labda útja. Fiatal játékosunk hosszú indítással, igazi forintos labdával hozta abszolút helyzetbe a jobb összekötő helyén lendületből érkező Zuigéber Ákost, aki kapásból lőtt a 16-os jobb oldali csücskének közeléből a hosszú alsó sarokba. Még az első félidő során Zui meg is fordíthatta volna az eredményt, miután egy remek beadást teljesen tisztán, közelről válthatta volna gólra, ám életerős fejese elkerülte a kaput. Fordulást követően is többnyire egymást gyúrták a felek, kevés helyzettel. A kínálkozó lehetőségek jobbára a dorogiak előtt adódtak, bár a vendégek is vezettek néhány ígéretesnek tűnő akciót. Ugyan valamivel a Dorog közelebb állt a győzelemhez, összességében elmondható, hogy igazságos döntetlen született.

Kanalos Tony és a vendég csapat kapitányának párharca a DorogSzolnok mérkőzésen, a Gyirmót otthonában

Az elmúlt fordulóban élre ugrott Vasas ezúttal jobban megbecsülte pozícióját és szinte esélyt sem adott a kiesés ellen menekülő Kaposvárnak, a somogyiak otthonában. Az angyalföldiek gyakorlatilag már az elő játékrészben bebiztosították győzelmüket. Nemcsak kétgólos előnnyel mehettek pihenőre, de uralták a játékot és góljaikon kívül is bőven akadtak további lehetőségeik. A második félidőben visszavett a piros-kék legénység, s ennek megfelelően fel is jöttek a hazaiak, akik kialakítottak néhány gólhelyzetet is, de csak az utolsó pillanatban tudtak szépíteni, azonban a vendégek győzelmét nem sikerült veszélyeztetniük. A Debrecen sem engedhetett meg magának újabb botlást és ennek megfelelően biztos előnyt szereztek már az első félidőben a házigazda Győri ETO ellen. A folytatásban ugyan betalált a kisalföldi gárda, de a Loki nem sokkal később újra kétgólossá tette előnyét. A hajrára ismét faragott a Győr a hátrányából, ám az izgalmasnak ígérkező végjáték során a hajdúságiak nemcsak tartani tudták vezetésüket, de nem sokkal a lefújás előtt újból betalálva, végül 4-2-re nyertek. Nem sikerült a győzelem hazai pályán a Pécsnek, amely hajtotta és szorongatta a Szegedet, viszont a félidő végén egy kiállítással megfogyatkoztak a mecsekiek. Tíz emberrel is sikerült vezetést szerezniük, ám a vendégek nem akarták emberelőnyüket elszórakozni és ha nem is könnyen, de végül összejött számukra a pontszerzés  az 1-1-re végződött találkozón. Pánikszerű győzelmet aratott a nehéz helyzetbe került Siófok az eddig remekül menetelő, 5. helyen álló Nyíregyháza vendégeként. A Balaton-partiak iparkodtak javítani a kieső pozíciójukon és aktívan kezdtek. Lehetőségeik is megvoltak, de a hazaiak is egyre jobban kezdtek belendülni és alig félórányi játékot követően előnyt is szereztek. Közvetlenül a félidő befejezése előtt egy kezezésnek ítélt szituációt követően 11-eshez jutottak a vendégek, amelyet értékesítettek. Mindkét félnek akadtak gólszerzési lehetőségei a térfélcserét követően is, azonban a vendégek sikeréhez kellett a nyírségiek védőjének, Jánvári Gábor elképesztő hibája is, aki a 80. percben egy ártalmatlan szituációban, vagy 40 méterről hazaadásra szánta el magát. Ám a labdájával tökéletes ziccerbe hozta a siófoki Elek Bencét, aki nem is hibázta el az ajándékba kapott lehetőséget. Két percre rá újfent e két játékos lett a főszereplő. A gólnál nagyot bakizó Jánvári lekönyökölte a gólszerző Eleket, amiért kiállították. A kiesési rangadón a Csákvár látta vendégül a Szentlőrincet. Mindkét csapat látványosan menekül a kiesés elől, s mindkét fél veretlenül hozta utóbbi négy egymást követő találkozóját, legutóbb szintén mindketten nyertek is. A félidő végén jogos büntetőből szereztek előnyt a vendégek, azonban a 11-est megelőző szituációnál a lőrinci játékos vagy egy méteres lesről indulva húzott kapura. Fordulás után egy látványos nagy góllal növelték előnyüket, amelyre nem sokkal később jött a hazai válasz, de csak a szépítésre volt elegendő. Gól nélküli első félidőt követően kétgólos előnybe került a Haladás Békéscsabán. A hazaiak erejéből csak a hajrá perceiben szerzett szépítő gólra futotta. Nagyon kapaszkodott volna a Kazincbarcika a Budaörs elleni idegenbeli mérkőzésen. Az első szakaszban ott sem esett gól, majd a második félidő első negyedében a hazai fél vezetett, amelyet gyorsan egalizálni tudott a borsodi gárda. A félidő derekán viszont két góllal húzott el a Pest megyei csapat, amelyre már csak egy felelet érkezett, s végül a Barcika 3-2-es vereségével, pont nélkül maradt. Megszenvedett a kitűnő Ajka a sereghajtó otthonában, amely ha nem is könnyedén, de megérdemelten végül 1:0 arányú győzelemmel zárt.

Az élen a helyzet nem változott, mindhárom potenciális feljutásra esélyes csapat közötti különbség maradt. A listavezető Vasas egy pont előnnyel előzi meg a Debrecent és 4 ponttal megy a 3. helyen álló Gyirmóttól. Csapatunk tartja 13. helyét és az üldözőkkel szembeni pontarány sem változott, csak az adott csapatok cserélődtek. Ugyanis ezúttal a Kazincbarcikával szemben 9 pont, míg a Kaposvár ellenében 8 pont az előnyünk. Most már pontelőnybe is kerültünk a Békéscsabával szemben, de változatlanul eggyel több győzelmével megelőz bennünket az azonos pontszámú Szeged. Az Ajka elleni vereségével már matematikai esélye sincs az utolsó helyen álló debreceni csapatnak, amely öt fordulóval a vége előtt már biztos kieső.

A legutóbbi győri GyirmótDorog mérkőzésen az első gólunk utáni pillanat, 2019. szeptember 15-én (forrás: Dorogi Sport)

Vasárnap megint csak az Alcufer stadionban lép pályára a dorogi csapat. Tréfásan mondhatnánk, hogy a Szolnok elleni mérkőzés után akár haza sem kellett volna jönniük, hiszen mindjárt helyben bevárhatták volna a következő fordulót. Az viszont már korántsem tréfa, hogy vendéglátóink a mezőny egyik legkiválóbb csapata, amely idén még nem talált legyőzőre és nyílt versenyben van a feljutásért folytatott küzdelemben. Az elmúlt fordulóban magabiztosan nyertek Soroksáron, igaz, hogy csak 1-0-ra, de mindvégig a kezükben tartották az eseményeket és lőttek két kapufát, s kihagytak egy büntetőt is. Minden csapatrészében, különösen a támadó alakulatát tekintve, igen erőteljes és roppant eredményes. Nem is termett sok babér ellenfeleinek és kevés csapat vihetett el pontot innen. A legnagyobb vetélytársai ellen bámulatos a teljesítménye. Egyedüli csapatként tudta oda-vissza verni a Debrecent, ráadásul úgy, hogy még gólt sem kapott, s a Vasassal szemben is 4 pontot szerzett. Bárhonnan is nézzük, bizony ők a mérkőzés abszolút esélyesei, arról nem is beszélve, hogy az esetek döntő többségében korábban legyőztek bennünket. Legutóbb éppen Dorogon kaptuk ki tőlük 1-0-ra, tavaly november első szerdáján, egy hétközi forduló során. Üde és kivételes színfolt volt, hogy az elmúlt évadban viszont mindkét alkalommal legyőztük őket, 5:2-es gólaránnyal. A két csapatnak ez lesz a 9. egymás elleni összecsapása.

Az eddig 8 mérkőzésen 2 dorogi győzelem, egy döntetlen, 5 vereség; 11:14-es gólaránnyal született.

Idegenbeli mérlegünk: 3 meccsből 1 győzelem, 2 vereség, 5:7-es gólaránnyal.

Azonban a nem túl biztató előjelek ellenére sem szabad előre lemondani a pontszerzés lehetőségéről. Néhány apró kedvezőnek tűnő tényező azért akad a másik serpenyőben is. Idén a mieink kapták a legkevesebb gólt az egész mezőnyben, mindössze hatot, abból is kettőt 11-esből. Továbbá, a győriek éppen az alsóház csapatai ellen szórták bőkezűen a pontokat. Az újonc és mindvégig a bennmaradásért harcoló Szentlőrinctől oda-vissza kikaptak, amely során négy gólt is bevételeztek. A sereghajtó DEAC otthonában csak egy szerény 1-1-re voltak képesek, otthon pedig pontot rabolt tőlük a Kaposvár és a Szeged. A Debrecen ellen alkalmazott taktika és hozzáállás ezúttal is hozhatna eredményt, persze csak abban az esetben, ha legalább olyan hatékonyak tudnánk lenni, mint a hajdúságiakkal játszott találkozón. Zuigéber végre ezúttal betalált, de még mindig adós a ziccereinek hatékonyabb kihasználásával. Az adódó lehetőségeinket ki kellene tudni aknázni, hogy reménykedjünk a mérkőzés kedvező kimenetelében. Tény, hogy sokat javult a csapat az előre játékban is, azonban volna hova fejlődni, ugyanis az előző jó pár forduló során adódott rengeteg szöglettel és számos kecsegtető helyről végzett szabadrúgással abszolút nem tudtuk előnyt kovácsolni. Idén immár harmadszor lép pályára csapatunk Győrben. Az eddigi két találkozón egyaránt 1-1-es eredményt játszottunk, amellyel most maradéktalanul elégedettek is lennénk. Érdekesség, hogy a Gyirmót elleni eddigi mindhárom idegenbeli mérkőzésünk során mindkét fél szerzett gólt.

Csapatunkat az egész szezon során sérülések sokasága sújtja. Biztató volt a nemrégiben felépült Délczeg Gergely és Barna Gergő visszatérése, akik néhány percet kaptak az előző fordulókban, ám még időbe telik, míg igazi formájukat visszanyerjék. Szintén újra rendelkezésre áll Tóth Barnabás is, aki ugyancsak sérüléssel bajlódott a korábbiakban. A Siófokon megsérült Szedlár Zoltán játéklehetősége továbbra is kérdéses, míg a sorainkból már hetekkel ezelőtt kiesett Mészáros Áront nemrégiben megműtötték. Így ebben az idényben rá már egészen biztosan nem számíthat a szakmai stáb és a csapattársak, valamint a szintén maradi sérült Szabó Lukas állapota továbbra is bizonytalan. Minden érintett játékosunknak mielőbbi és teljes gyógyulást, a többieknek pedig sérülés- és betegségmentes folytatást kívánunk!