Hírek

Csökkent a sebességhatár a 103-as főút egy szakaszán Tátnál

Változott a sebességhatár a 103-as főút táti szakaszán, ezért az arra közlekedő autósoknak érdemes fokozottan figyelniük a kihelyezett közlekedési táblákat – írta a kemma.hu.

A portál beszámolója szerint a módosítás a Bajnai út vasúti átjáró és a Wesselényi utca közötti szakaszt érinti. A változás oka, hogy a városhatárt jelző tábla kijjebb került, egészen a lakott terület végéig, így az érintett útszakasz már belterületnek minősül. Ennek következtében az eddig érvényes 70 km/órás sebességhatár helyett már 50 km/órával lehet közlekedni a szakaszon.

A kemma.hu arra is felhívta a figyelmet, hogy Táton az elmúlt időszakban több sebességmérő kamerát is telepítettek a gyorshajtások visszaszorítása és a közlekedésbiztonság javítása érdekében. Traffipax működik a 103-as főút Bajnai úti szakaszán, a Szent István utca közelében, a 10-es főúton a templom környezetében, valamint az Esztergomi úton, a focipálya közelében.

Az autósoknak különösen ajánlott figyelniük a megváltozott sebességkorlátozásra, hiszen a traffipaxok a jövőben is ellenőrizhetik a szabályok betartását.

Borítókép: illusztráció (ChatGPT – AI)

Megosztás