Dorog Város Önkormányzata a közösségi oldalán számolt be Szegvári József, az 5. számú választókörzet önkormányzati képviselőjének kezdeményezéséről, amely a téli időszak előtt egy különleges, közösségépítő programra hívja a Schmidt Sándor lakótelepen élőket.
A „Közösségi madáretető a lakótelepen – közelebb egymáshoz és a természethez” elnevezésű akció célja, hogy a lakók saját kezűleg, otthon készített madáretetőkkel segítsék a télen nehezebben boldoguló énekesmadarakat, miközben közösen tesznek a környezetükért és erősítik a lakótelepi közösséget.
Madáretetés – öröm a természetnek és a közösségnek
Szegvári József felhívásában kiemelte: a tél közeledtével az itt maradó madarak számára egyre kevesebb táplálék érhető el, ezért a lakók készíthetnek otthon egyszerű, olcsó anyagokból, akár újrahasznosított eszközökből madáretetőt. A cél nemcsak a madarak támogatása, hanem az is, hogy a családok együtt alkossanak, a gyerekek közelről láthassák a madarakat, és a közös kihelyezés során a lakótelep lakói is közelebb kerüljenek egymáshoz.
Közös kihelyezés – később kijelölt időpontban
Az elkészült etetőket egy később meghirdetett, közös alkalmon fogják kihelyezni. A szervező szerint ez példás összefogás lehet, amely megmutatja: a lakótelepen is élő közösség működik, amelynek tagjai szívesen tesznek környezetükért.
Beküldési határidő: 2025. november 20.
A madáretetők elkészítésére még van idő – a szervezők kifejezetten kérik, hogy a lakók november 20-ig készítsék el saját etetőiket. A program további részleteiről hamarosan újabb tájékoztatást adnak.
Szegvári József arra kéri a Schmidt Sándor lakótelep lakóit, hogy minél többen csatlakozzanak, és segítsenek a felhívás megosztásában is, hogy minden háztartáshoz eljuthasson a kezdeményezés.
A program egyszerre szól a környezetvédelemről, a közösségépítésről és családi élményről – a szervezők abban bíznak, hogy sok szép, egyedi etető készül majd a lakótelepen.
Borítókép: illusztráció (freepik.com)
