Európai projektben is sikeres lehet egy magyar KKV – jelentette ki Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára, miután a múlt hét csütörtöki országjáró programját Leányváron, az UgrinPack-Erdősi Kft. üzemében fejezte be.
A politikus megjegyezte, hogy történetét a mostani tulajdonosok nagyszüleinek nyomdájának megnyitásától, 1923 óta jegyző, a rendszerváltás után 1991-ben újjáalapított s mára műanyag csomagolóeszköz gyártására specializálódott társaság nem csak az innováció és a környezettudatos megoldások iránti elkötelezettsége révén számít az európai csomagolási ipar kiemelkedő szereplőjének, de amiatt is, hogy felismerte a szakmai együttműködés szükségességét és így kezdeményezője volt az Első Magyar Csomagolástechnikai Klaszternek, a mai Omnipack Klaszternek, amely partnereinek teljeskörű csomagolástechnikai problémamegoldó szolgáltatást nyújt, s tagjainak nemzetközi kapcsolatokat biztosít.
Kiemelte, hogy a csomagolóiparban egyre feszítőbb kérdés a fenntarthatóság, e téren az Ugrinpack igazán példamutató: a Magyarországon elsőként ők vezették be a 100%-ban komposztálható csomagolóanyagokat. Hozzátette: De ennél is megsüvegelendőbb, hogy Ugrin András és Ugrin Orsolya ügyvezetők arról tudtak beszámolni, hogy a cég az Európai Unió kutatási és innovációs keretprogramja, a Horizon Europe program CircSyst projektjében vesz részt. A projekt Finnországtól Spanyolországig, Észak-Macedóniától Belgiumig 8 európai régióban igyekszik ágazatközi együttműködés révén újszerű, innovatív körforgásos megoldások alkalmazását elősegíteni, amelyek érdemi elmozdulást hozhatnak a fenntarthatóság irányába. Az Ugrinpack a projekten belül – az MGFÜ támogatásával – az ökodesign tervezést honosítaná meg a valóban újrahasznosítható és fenntartható, kevesebb műanyagot tartalmazó csomagolások alkalmazása érdekében. A cég 10 élelmiszergyártó cég legalább 15 termékének ökodesignjának kidolgozását tűzte ki célul a projekt keretében.
„Mindig büszkeséggel tölt el, ha hazai vállalat nemzetközi sikerét látom, gratulálok munkájukhoz, elhivatottságukhoz, »a történetet« kezdetű mondat pedig bevonul hosszúságban a rekordok könyvébe.” – jegyezte meg Szabados Richárd.
Fotók, forrás: Szabados Richárd Facebook-oldala