Esztergom

Esztergomi szomszédait zaklatta

Felfüggesztett szabadságvesztést szabhatnak ki azzal az esztergomi férfival szemben, aki a szomszédait zaklatta, az egyik sértettnek közel milliós kárt okozott.

A vádirat szerint az elkövető és sértett Esztergomban telekszomszédok, közöttük rossz a viszony. Az elkövető  nehezményezte, hogy a sértett a hétvégi házára kamerákat szereltetett, amelyek szerinte veszik az ő udvarát is.

Az elkövető 2023. szeptember 17-én a saját telkén tartózkodva egy vascsővel többször megütötte a sértett házának az ő telkéhez közeli falára felszerelt térfigyelő kamerát. Ezt követően a vascsővel szintén többször ütést mért egy másik és egy harmadik kamerára.  Majd a vádlott a ház hátsó oldalán található kamerát rongálta meg ugyanilyen módon. Emiatt a térfigyelő kamerák elhajlottak, és a beltéri egységeik megsérültek, ezzel  372.110 Ft kárt okozott. A sértett a kamerákat megjavíttatta.

Az elkövető 2023. szeptember 28-án a saját telkén tartózkodva ismételten megrongálta a térfigyelő kamerákat, ismeretlen eszközzel ezeket megütötte, ezzel 533.400 Ft kárt okozott.

A két rongálást figyelembe véve a sértettnek okozott kár összesen 905.510 Ft.

A férfi más bűncselekményeket is elkövetett, a szomszédait zaklatta, így az egyik sértett ingatlana udvarára napi rendszerességgel dobált be a kerítésen keresztül kommunális hulladékot, használt papírzsebkendőt, műanyag palackokat, szalámis vákuum fóliákat, használt nejlontasakokat, azzal a céllal, hogy a sértett és családja mindennapi életvitelébe beavatkozzon, őket zavarja. Az elkövető  2023. október 5. napját követően 2024. május 9. napjáig rendszeresen, napi szinten, a  sértett háza előtt ment el gépjárművével, és a sértett bosszantása, a mindennapi életébe történő beavatkozás céljából a sértett felhajtójára hajtott, gépjárműve kerekeivel kitaposta a kerítés tövébe ültetett virágokat, használt festőecsetet, köveket dobált a sértett garázsa és csónaktárolója tetejére.

A rongálás bűntette és más bűncselekmények miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság a férfival szemben tárgyalás nélkül végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést szabjon ki, a próbaidő tartamára rendelje el a pártfogó felügyeletét, a rongálással okozott kárt térítse meg.

Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség