A Komárom-Esztergom Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamaránál 45 szakmában lehet jelentkezni mesterképzésre. A jelöltek számára a mester oklevél megszerzéséhez a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatást biztosít, ha a mester, vagy az őt foglalkoztató cég vállalja, hogy bekapcsolódik a tanulóképzésbe.
– A kamara 20 éve biztosít támogatott mesterképzéseket a szakmájukban fejlődni kívánó szakemberek számára. Vármegyénkben a mesterképzés kimondottan sikeres, egy időben az első három megye között szerepeltünk a végzettek számát illetően – mondta el dr. Szerencsés László, a kamara elnöke.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását.
A képzés során a jelöltek a mesterszintre való szakmai elméleti és gyakorlati felkészítésen túl a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismereteket kapnak, valamint pedagógiai ismereteket szereznek a tanulók neveléséhez.
Mesterképzésben az vehet részt, aki szakirányú bizonyítvánnyal rendelkezik és a bizonyítvány megszerzésétől számított 5 év szakmai gyakorlattal rendelkezik. A minisztériumi támogatás feltétele, hogy a jelölt (vagy az őt alkalmazó vállalkozás) részt vegyen az iskolarendszerű szakmai oktatáshoz kapcsolódó tanulóképzésben vagy kötelezettséget vállaljon arra, hogy a jövőben bekapcsolódik a tanulóképzésbe.
Emellett a jelölt köteles részt venni a 180 órás, két és fél hónapos képzésen A képzés gyakorlati volta megköveteli a személyes jelenlétet, így csak húsz százalékos hiányzás megengedett.
A 2025 szeptemberében indítani tervezett szakmák listája felsorolása megtalálható a kemkik.hu oldalon. Hat főnél alacsonyabb létszám esetén sajnos nincs lehetőség képzés indítására, ez esetben a jelölteknek a kamara egyéni felkészüléses vizsgát szervezhet – ismertette dr. Szerencsés László.