A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság összeállításából láthattok néhány példát, hogy milyen aktívan tevékenykednek a trükkös tolvajok.
- Egy férfi azért tett feljelentést, mivel a számlájáról ismeretlen módon és körülmények között utaltak el, több mint 3 millió forintot.
- Egy másik férfi az interneten talált álláshirdetésre jelentkezett. A hirdető felvette vele a kapcsolatot, akinek a gyanútlan érdeklődő megadta az adatait. Már csak arra lett figyelmes, hogy a számlájáról 4 millió 700 ezer forintot utaltak el.
- Motorkerékpárt akart vásárolni a sértett, amire rátalált az egyik hirdető oldalon. A sértett elutalta a kért előleget, de azóta a hirdető elérhetetlen és a pénzét sem kapta vissza.
- Banki alkalmazottnak adta ki magát a telefonáló, aki a gyanútlan sértett bizalmába férkőzött. Tőle több mint 3 millió 400 ezer forint utaltak el az ismeretlen tettesek.
- Egy másik telefonáló egy nő bizalmába férkőzött azzal a módszerrel, hogy megkapja a befektetéseit. A sértett megadta az összes banki adatát, majd egy linket kapott, amit megnyitott. Tőle így 1 millió forintot utaltak el az ismeretlen elkövetők.
- A másik telefonáló banki alkalmazottnak adta ki magát, és azzal ejtett tévedésbe egy férfit, hogy a számlájáról pénzt akartak levenni. A rémült személy minden banki adatát megadta a hívónak, így tőle közel 3 millió forintot utaltak el.
Fogadd meg a rendőrség tanácsait annak érdekében, hogy ne válj áldozattá:
- Mindig megbízható internetes portálról rendelj!
- Soha ne utalj előre pénzt, mindig válaszd az utánvétes fizetés lehetőségét!
- Soha ne add meg bankkártyaadataidat!
- Ne tölts le semmilyen alkalmazást ismeretlen kérésére, és ne nyiss meg linket, akár sms-ben, akár e-mail-en érkezik!
- Mielőtt online vásárolsz, győződj meg az oldal valódiságáról!
Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság