A vármegye közgyűlése által alapított Komárom-Esztergom Vármegye Gazdaságáért Kitüntető Címeket idén Esztergomban adták át december 6-án, pénteken. Térségünkből Esztergomból Sasvári Béla, Sasvári Viktor és Varga Ernő, míg Csolnokról Mráz Szilárd Tamás vehetett át elismerést.
Steindl Balázs, Esztergom alpolgármestere, Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő, az Északnyugat-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztosa és Erős Gábor országgyűlési képviselő, valamint Popovics György elnök betegsége miatt Borsó Tibor Tibor, a vármegyei közgyűlés alelnöke köszöntötte a megjelenteket a kereskedelmi és iparkamara épületében.
Borsó Tibor a következőket emelte ki: – Köszönet jár mindazoknak, akik nemcsak saját üzletük sikeréért dolgoznak, hanem szakmai testületeiket is támogatják, azoknak, akik helyi termelőket karolnak fel, akik a jó szakembereket megbecsülik, fejlesztik és megtartják vármegyénkben. Akik képzéssel segítik a fiatalokat, megőriznek ősi ismereteket, műemlékeket, társadalmi szerepvállalásukkal sportágak, intézmények, jó ügyek szponzorációjában működnek közre, példát mutatnak klímavédelemből, környezettudatos technológiákat alkalmaznak, hírét viszik szűkebb hazánknak, sikereinknek. Önök az élő példái annak, hogy a gazdasági siker és a társadalmi felelősségvállalás kéz a kézben járhat.
Erős Gábor a gazdaság motorjainak nevezte a vállalkozókat, akik nem csak álmodni mernek, hanem cselekszenek is. Köszönetet mondott, hogy nem csak a saját vállalkozásukat, cégüket építik, hanem az országét, a vármegyéét, a térségét is.
Czunyiné dr. Bertalan Judit azt hangsúlyozta, hogy a foglalkoztatottak kétharmadát a kis- és középvállalkozások adják ma Magyarországon, és a gazdaság szereplőinek kétharmada is KKV. Fontos tehát a szektor versenyképességének megerősítése, amit az új gazdaságpolitika a Demján Sándor Program révén hivatott szolgálni. A koordinálást a díjak átadásának is helyet adó kereskedelmi és iparkamarára, stratégiai partnerére bízta a kormány, mondta többek között a képviselő.
Komárom-Esztergom Vármegye kézművese (2023) Nyári Szandra (Neszmély). Egyedi, magas minőségű cukrásztermékeket készít a tatabányai Duo Tortaszalonban; formatortákat, kivételesen magas színvonalon. Elhivatottságát mi sem bizonyítja jobban, hogy 2009 óta számos rangos hazai és nemzetközi szakmai versenyen vesz részt. Utoljára 2024. februárjában, az IKA Kulináris Olimpia stuttgarti versenyén kapott arany minősítést.
A Komárom-Esztergom Vármegye agrárvállalkozása kitüntető címet a Tata-Agostyánban tevékenykedő Dr. Kocs Mihály, az Állatorvostudományi Egyetem címzetes egyetemi docense, mozgásszervi kutató, a magyarországi akhal-teke lovak kiváló tenyésztője kapta. 2014-ben alapította az Akhal-teke lótenyésztő farmját, melynek célja a génmegőrzés, innováció, kutatás és oktatás Ezt a fajtát alacsony egyedszáma okán 2021-ben az Agrárminisztérium veszélyeztetett fajtává minősítette, ezért a génmegőrzéséhez komoly hazai és nemzetközi érdek fűződik. A magyarországi Akhal-teke összállomány 30 %-a és az európai összállomány 5 %-a a Tenyésztő farmján található.
A Komárom-Esztergom Vármegye egyéni vállalkozója kitüntető címet 2023-ban a csolnoki Mráz Szilárd Tamás aranykoszorús mester vette át, a szerszámkészítés és műanyag feldolgozás területén eltöltött több évtizedes magas színvonalú szakmai tevékenysége és elhivatottsága elismeréseként.
A 2023. évi Komárom-Esztergom Vármegye kisvállalkozása kitüntető címet a tatai székhelyű AXA-Soft Kft. kapta, a vármegye gazdasági fejlődését elősegítő, több évtizedes kiváló gazdasági teljesítménye elismeréseként. A vállalkozás fő tevékenységi területe a számítás- és irodatechnikai eszközök kereskedelme és szervízelése, valamint magas szintű számítástechnikai szolgáltatások biztosítása. A díjat Sági Zsolt ügyvezető, cégtulajdonos vette át.
A 2023. évi Komárom-Esztergom Vármegye középvállalkozása kitüntető címet a komáromi Kompress Nyomdaipari és Szolgáltató Kft. kapta, Komárom-Esztergom vármegye gazdasági fejlődését elősegítő, kiváló gazdasági teljesítménye elismeréseként. Az 1992-ben alakult, jelenleg családi tulajdonban lévő nyomdaipari vállalat munkája során egyre nagyobb jelentőséget kap az innováció és természetesen a környezetvédelmi szempontok is. A díjat Szombath Gábor ügyvezető igazgató vette át.
2023-ban a Komárom-Esztergom Vármegye nagyvállalkozása kitüntető címet megosztva kapta az esztergomi székhelyű Optic World-Sasvári Kft. és az Optic World – Juszt Optika Kft. Komárom-Esztergom vármegye gazdasági fejlődését elősegítő, az optikai eszközök gyártása és kereskedelme területén elért, kiváló gazdasági teljesítményük elismeréseként. A díjat Sasvári Béla és Sasvári Viktor cégtulajdonosok vették át.
A 2023. évi Komárom-Esztergom Vármegye szakképzője kitüntető címet az almásfüzitői székhelyű H.I.X. Ipari Gyártó és Szolgáltató Kft.-nek ítélték oda, Komárom-Esztergom vármegye gazdasági fejlődését elősegítő, a szakképzés területén végzett kimagasló, példamutató szakmai munkájuk elismeréseként. A cég nagy hangsúlyt fektet a fiatalok képzésére. A duális képzési rendszerben 2015-óta képeznek hegesztő és ipari gépész tanulókat.
A 2023. évi Komárom-Esztergom Vármegye Gazdaságáért Életműdíjat az esztergomi, okleveles építőmérnök, Varga Ernő, a Mérnöki Kamara, valamint az Építéstudományi Egyesület tagja, a Stabil Kft. többségi tulajdonosa vehette át, több évtizedes áldozatos, magas színvonalú, példamutató szakmai tevékenysége elismeréseként.
A Komárom-Esztergom Vármegye Gazdaságáért Kitüntető Cím Különdíját 2023-ban a tatabányai székhelyű Regio Regia Nonprofit Kft. kapta, magas színvonalú, példamutató szakmai tevékenysége elismeréseként. A Regio Regiát a Közép-Dunántúl rangos médiumaként tartják számon. A magas minőséget, melyet a lap alapítása óta képvisel, számos társadalmi elismerés, kitüntetés is visszaigazolja. Az elismerést Cseh Teréz Mária, Veér Károly és Veér Zoltán cégtulajdonosok vették át.
A 2023. évi Komárom-Esztergom Vármegye mikrovállakozása kitüntető címet a bokodi székhelyű Cretio Agro Zrt. kapta. Komárom-Esztergom vármegye gazdasági fejlődését elősegítő, kiváló gazdasági teljesítménye elismeréseként. Az 1996-ban alakult, magyar tulajdonban lévő növénytermesztéssel és állattartással foglalkozó, bokodi székhellyel rendelkező mikrovállalkozás élen jár az agrárdigitalizáció alkalmazásában és a fenntarthatóság keretében tovább szeretnék erősíteni a széndioxid kibocsátás csökkentését. A díjat Szabó László vezérigazgató vette át.
Komárom-Esztergom Vármegye Polgárőre – 2024. kitüntető címet Dibusz Ferenc, a Naszályi Sólyom Polgárőr Egyesület és a Komárom-Esztergom Megyei Polgárőr Szövetség Felügyelő Bizottságának elnöke vette át.
Dr. Szerencsés László, a Komárom-Esztergom Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke zárszavában gratulált a kitüntetetteknek, kiemelve, hogy sikerük leginkább annak a sok munkának köszönhető, amit elhivatottan beletettek a vállalkozásukba. – A sikerek eléréséhez kellett tisztesség is, hogy bízzanak Önökben, szívesen működjenek együtt a cégükkel, akár dolgozóként, akár vásárlóként – mondta az elnök.
Fotók, forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Önkormányzat