A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság következő összeállításából újabb példákat láthattok, hogy milyen módszereket vetnek be a trükkös tolvajok.
- Egy sértett azért tett feljelentést, mivel a tettes kriptovalutával foglalkozó cég alkalmazottjának kiadva magát elhitette, hogy nyereménye van. A telefonjára egy applikációt töltettek le, így hozzáfértek netbanki adataihoz, és tőle pénzt utaltak el.
- Egy másik sértett kriptovaluta tárcájába lépett be az ismeretlen tettes, és tőle közel 9 millió 500 ezer forintért utaltak el kriptovalutát.
- A sértett ruházati termékeket hirdetett meg egy internetes oldalon. Jelentkezett egy vásárló, aki megszerezte az eladó banki adatait, majd tőle közel 1 millió 400 ezer forintot utaltak el.
- Egy férfi tűzifa hirdetésre lett figyelmes szintén internetes oldalon. Felvette a kapcsolatot az eladóval, majd előre elutalta a piaci árhoz képest alacsony összeget. Azóta a hirdető nem jelentkezett, és a pénzét sem kapta vissza.
- Egy másik sértett hegesztőgépet akart vásárolni. A csomagot kifizette, de amikor azt kibontotta, abban csak gyermekjátékok voltak.
- A sértett egy alkalmazást töltött le a telefonjára a tettes kérésére, aki így hozzájutott a banki adataihoz. Tőle közel 1 millió forintot vett le az ismereten tettes.
Fogadd meg a rendőrség tanácsait annak érdekében, hogy ne válj áldozattá!
- Mindig megbízható internetes portálról rendelj!
- Soha ne utalj előre pénzt, mindig válaszd az utánvétes fizetés lehetőségét!
- Soha ne add meg bankkártyaadataidat!
- Ne tölts le semmilyen alkalmazást ismeretlen kérésére, és ne nyiss meg linket, akár sms-ben, akár e-mail-en érkezik!
- Mielőtt online vásárolsz, győződj meg az oldal valódiságáról!ű
Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság