Hírek

Vármegyénkből is érkeztek az Iskolai Agressziókezelési Konferenciára

November 16-án, a Tolerancia világnapján, immár 6. alkalommal került megrendezésre az Országos Iskolai Agressziókezelési Konferencia a Virágozz és Prosperálj Közhasznú Alapítvány szervezésében, Az út a boldogsághoz nemzetközi mozgalom keretén belül.

Az alapítvány által szervezett konferencián több, mint 120 intézményvezető, iskolapszichológus, tanító, tanár, családsegítő és gyermekvédelmi szakember gyűlt össze, hogy gyakorlatias és működő megoldásokat találjanak az iskolai agresszió növekvő problémájára. Az eseményre nemcsak Budapestről, hanem szerte az országból, Bács-Kiskun, Baranya, Békés, Csongrád-Csanád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém vármegyéből, valamint a határon túlról, Erdélyből is érkeztek érdeklődők.

A konferencia célja az volt, hogy a pedagógusokat és szakembereket felvértezze olyan eszközökkel, amelyekkel eredményesen léphetnek fel az iskolai agresszió, a bullying, a heccelés és online zaklatás ellen, valamint hatékony segítséget nyújtson ezek megelőzéséhez. Az előadásokat olyan elismert szakemberek tartották, mint dr. Tápai Mária az integratív megoldások szakorvosa, Novák Ferenc agressziókezelési specialista és viselkedéskutató, dr. Ökrös Tamás ügyvéd, Makó Gábor kommunikációs szakértő, míg Novák Antónia az Iskolai Elfogadás Programról és Etikus Iskola Programról beszélt és osztotta meg tapasztalatait.

A tanárok kiemelték, hogy a konferencia gyakorlatias megközelítése és barátságos légköre nemcsak új módszereket adott a kezükbe, hanem motivációt is arra, hogy változást hozzanak az iskolai közösségük életébe. „Régóta hiányoztak olyan gyakorlati tanácsok, amelyek valóban alkalmazhatók a mindennapi munkában. Ez a konferencia nemcsak megoldásokat adott, hanem inspirált is.” – nyilatkozta egy résztvevő.

Az alapítvány elnöke, Novák Antónia, hangsúlyozta: „Mindannyiunk felelőssége fellépni az iskolai agresszió, bullying és az egyre gyakoribb internetes zaklatás ellen, melyek már nemcsak az iskolák falain belül mutatkoznak, hanem túlmutatnak azon. Ha figyelmen kívül hagyjuk ezt a problémát, annak súlyos következményei lehetnek: elszigetelődő gyermekek, romló tanulmányi eredmények és egy mérgező iskolai légkör. Ezzel szemben, ha összefogunk, és hatékony programokkal és eszközökkel támogatjuk a pedagógusokat abban, hogy sikeresen kezeljék ezeket a helyzeteket, megteremthetjük azt a biztonságos és elfogadó közeget, ahol a gyermekek és pedagógusok barátságosabb légkörben, több örömöt megélve, harmonikusan élhetnek, fejlődhetnek.”

A konferencia rámutatott, hogy az iskolai agresszió nemcsak az oktatási intézmények problémája, hanem társadalmi ügy, amely már mindannyiunkra hatással van, így mindannyiunk figyelmét és felelősségvállalását igényli. Az összefogás és a cselekvés nemcsak a konfliktusokat tudja csökkenteni a gyerekközösségek életében, hanem hosszú távon megteremti egy erőszakmentes jövő alapjait is.

Forrás: Virágozz és Prosperálj Közhasznú Alapítvány

Megosztás