Esztergom

Fölényesen nyert, továbbra is hibátlan az Esztergom

A női kézilabda NB I 6. fordulójában a Mol Esztergom fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Szombathelyi KKA ellen október 20-án, vasárnap.

Elek Gábor csapata nem sok esélyt adott a vendégeknek. Az esztergomiak mindkét kapusa remekelt, Herczeg Lili 42, Tóth Nikolett 46 százalékkal védett. Elöl Ballai Borbála és Faragó Lea is hat gólt dobott.

KÉZILABDA NŐI NB I6. forduló
Mol Esztergom–Szombathelyi KKA 35–22 (16–10)
Esztergom, 640 néző. V: Dáné, Marton Zs.
ESZTERGOM: Herczeg L. – Kovács Anett 4, Ballai B. 6, Szucsánszki 2, Kisfaludy 4, Faragó Lea 6 (1), Hajtai 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Horváth F. 1, Kiss D. 1 (1), Majoros K. 1, Bede 1, Mlinkó 1, Kármán 3, Teplán 2, Nick. Edző: Elek Gábor
SZKKA: N. de Almeida – Akijama 1, Kulcsár D. 1, Szmolek 3, Bujnochová 3 (1), Pődör R. 6 (1), Kazai 2. Csere: Csatlós (kapus), Pődör B. 3 (2), Djatevszka 2, Varga N., Szeberényi, Balogh P. 1. Edző: Bo Rudgaard
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 6–3. 17. p.: 12–7. 23. p.: 15–9. 39. p.: 23–13. 43. p.: 26–16. 49. p.: 30–18. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 8/4

MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – A vártnál nagyobb különbséggel nyertünk. Hat mérkőzés után hat győzelemmel állunk, ez minden álmunkat felülmúlja.
Bo Rudgaard: – Ellenfelünk nagyon jól játszott. Többre vágyunk, mint amit most mutattunk, de egyszerűen nem tudtuk áttörni a hazai védelmet.

Esztergom jelenleg Győr mögött a tabella második helyét foglalja el. Az esztergomi lányok a következő mérkőzést Győrben játsszák november 2-án, szombaton 18 órakor.

Forrás: Nemzeti Sport
Fotók: Esztergom Handball Facebook oldal