Esztergom

Elek Gábor csapata továbbra is hibátlan az NB I-ben

Október 12-én, szombaton a K&H női kézilabda liga 5. fordulójában hosszabb kihagyás után ismét idegenben, a Fáy utcai sportcsarnokban léptek pályára a MOL Esztergom játékosai, ezúttal az MTK Budapest vendégeként.

A mérkőzésen az MTK folyamatosan próbált kapaszkodni – mínusz ötről fel is jött 17–18-ra –, de az esztergomi együttes nem adta magát, idegenben is begyűjtötte a két pontot a hétgólos Faragó Lea és a hat találatig jutó Kovács Anett vezérletével.

NŐI KÉZILABDA NB I – 5. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–MOL ESZTERGOM 24–28 (11–14)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 350 néző. V: Horváth P., Marton B.
MTK: Szőke – Dávid-Azari 4 (1), Dakos 4, Hadnagy, BUJDOSÓ-GERHÁTH 5, Ferenczy F. 1, Fekete B. 1. Csere: CHRISTE, Horváth-Csapó (kapusok), Poczetnyik L. 1, KEKEZOVICS 5, Bouti, Andróczki 1, Tóth M. 1, Lapos 1. Edző: Vágó Attila
ESZTERGOM: HERCZEG L. – KOVÁCS ANETT 6, BALLAI B. 5 (3), Szucsánszki 2, Kisfaludy 2, FARAGÓ LEA 7 (2), HAJTAI 4. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Majoros K., Kármán 1, Nick, Horváth F. 1, Mlinkó, Teplán. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 5–9. 32. p.: 11–16. 38. p.: 15–17. 45. p.: 17–22. 51. p.: 19–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
MESTERMÉRLEG
Vágó Attila: – Nehéz helyzetben vagyunk sérülések miatt, de elégedett voltam a heti edzésmunkával. A második félidőben egy gólra feljöttünk, de hétméterest hibáztunk, és labdákat adtunk el, el is dőlt a mérkőzés. Mennünk kell előre, én már látom az alagút végét.
Elek Gábor: – Speciális volt ez a találkozó, mert három hete nem játszottunk mérkőzést, a heti edzésmunkánk sem volt kiemelkedő, ez egyértelműen a kapusok meccse volt. Mindkét csapatnak van hová fejlődnie.

Forrás: Nemzeti Sport / Esztergom Handball
Borítókép: Esztergom Handball