A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság összeállításából ismét láthattok néhány példát, hogy milyen módszereket vetnek be a trükkös tolvajok. A héten dorogi és esztergomi lakosokat is átvertek.
- Egy férfi tett feljelentést a Dorogi Rendőrkapitányságon, mivel egy adathalász linket kapott, megadta a bankkártya adatait, tőle így 2 millió 400 ezer forintot vettek le.
- Interneten vásárolt egy 38 éves dorogi nő, aki egy linkre kattintva megadta netbanki adatait. Tőle 2 millió 437 ezer forintot utaltak el.
- Banki ügyintézőnek adta ki magát a tettes, aki felhívta a gyanútlan sértettet. Elkérte tőle banki adatait, majd tőle 2 millió 400 ezer forintot utalt el.
- Interneten rendelt telefont a sértett, aminek vételárát előre elutalta. A terméket közel két hét után sem kaptam meg, a hirdető elérhetetlenné vált, és a 142 ezer forintját sem kapta vissza.
- Egy tatabányai nő is az interneten vásárolt. Megadta az adatait, SMS-ben kapott egy számkódot, amit egy linken kellett aktiválnia. A csalók azonnal hozzáfértek banki adataihoz és tőle 800 ezer forintot vettek le.
- Egy másik sértett egy internetes oldalon hirdette termékeit. E-mailban kapott egy értesítést, hogy a terméket megvásárolták. Linket küldtek neki, ahol minden adatát megadta. Már csak SMS-ben értesült arról, hogy a számlájáról elutaltak 624 ezer forintot.
- Egy férfi tett feljelentést az Esztergomi Rendőrkapitányságon, mivel a bankszámlájáról ismeretlen módon utaltak el közel 40 ezer forintot.
Fogadd meg a rendőrség tanácsait annak érdekében, hogy ne válj áldozattá!
- Mindig megbízható internetes portálról rendelj!
- Soha ne utalj előre pénzt, mindig válaszd az utánvétes fizetés lehetőségét!
- Soha ne add meg bankkártyaadataidat!
- Ne tölts le semmilyen alkalmazást ismeretlen kérésére, és ne nyiss meg linket, akár sms-ben, akár e-mail-en érkezik!
- Mielőtt online vásárolsz, győződj meg az oldal valódiságáról!
Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság