Esztergom

Esztergomiak nyerték a kishalfogó csatabajnokságot

Vármegyénk ifjú horgászai között rendezett csapatbajnokságot a hétvégén a KEMHESZ és a Kocsi Horgász Egyesület, a fiatalok úszós szerelékkel kellett a lehető legtöbb kisméretű halat kifogni, tudásuk és szerencséjük azonban számos termetesebb zsákmányhoz segítette őket. 22 kilogramm hallal az esztergomiak nyertek.

A kocsi Kétrekeszes Víztározón 8 egyesület 10 csapatának 29 versenyzője állt starthoz. A horgászzsákmány a versenyzők tudását bizonyította, a fiatalok összesen több mint 112 kilogramm halat fogtak, melyek a verseny végi mérlegelés után visszakerültek a vízbe. Egy versenyzőnek sajnos üres maradt a szákja.

A versenyen az első három helyezett. helyezett csapat értékes kupát nyert egyesületi díjként, a győztes versenyzők nyakába érem került. A díjakat Osvald Zsolt ügyvezető elnök és Nagy Róbert elnökségi tag adta át a nyerteseknek.

Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta, a szövetség számára kiemelten fontos a fiatalokkal való foglalkozás, mely a természet szeretetére és védelmére tanít, és a részvevő gyerekek közül kerül majd ki a sportág utánpótlása, a jövő horgászai.

Eredmények:

• 1. Vasas Horgász Egyesület Esztergom I. csapata, 5 helyezési szám, 22.070 gr hal (Kugler Vince, Troll Máté, Vogel Márton)
  • 2. Kocsi Horgász Egyesület, 9 helyezési szám, 22.345 gr hal (Juhász Bence, Juhász Nimród, Nagy Levente)
  • 3. Táncsics SHKE. Súr, 12 helyezési szám, 13.400 gr hal (Benis Benedek, Benis Boldizsár, Czombál Márton)
  • 4. Munkáséri HKE., 13 helyezési szám, 16.585 gr hal (Dévai Áron Attila, Eigner János Lajos, Hartai Máté,)
  • 5. Szomódi Horgász Egyesület I. csapata, 18 helyezési szám, 7.795 gr hal (Nagy Máté, Sztojkovics Dorina, Wojnisek Péter)