Az Év Gyára Projektverseny májusi eredményhirdetésén a Richter Gedeon Nyrt. két programját is díjazták: kategóriagyőztes és ezzel az ÉV HR PROJEKTJE AZ IPARBAN az Egyensúly program és a döntősök között szerepel a visszajelzés kultúráját építő elismeréskampánya – közölte a vállalat a hivatalos honlapján.
Az Év Gyára Projektversenyre idén először HR kategóriában is várták a nevezéseket, hiszen a humánerőforrás és belső kommunikációs megoldások fontos szerepet töltenek be az ipari, köztük gyógyszeripari szereplők stabilan produktív működésében, a munkavállalói elégedettségben és így a megtartásban, toborzásban is. A zsűri azon előremutató megoldásokat díjazta, amelyeknél mind az ötlet, mind a megvalósítás és az elért eredmény példaértékű.
A Richter mindkét nevezett programja jól demonstrálja a vállalat progresszív megközelítését a humánerőforrás és belső kommunikáció terén. A kategóriagyőztes díj és finalista cím annak elismerése, hogy a vállalat nemcsak a gyógyszeriparban meghatározó, de a kollégák jóllétét, fizikai-mentális egészségét és az emberközpontú vállalati kultúrát is előre sorolja.
ÉV HR PROJEKTJE AZ IPARBAN díjas a Richter Egyensúly programja
A teljes munkavállalói közösségnek szóló Egyensúly program célja, hogy kollégáikkal közösen tegyenek a kiegyensúlyozott mindennapokért. „Hiszünk benne, hogy a mentális jóllét és a wellbeing a jövő záloga – a legjobb alap a további sikerekhez, ha támogatjuk kollégáinkat a fizikai és mentális egészségük megőrzésében, a munkahelyi közösségépítésben és az ideális munkakörnyezet kialakításában.” – írták a kommünikében.
A 2021-ben indult, átfogó kezdeményezésük már az első évben a várakozásokat messze túlszárnyaló eredményeket hozott. A kollégáktól kapott pozitív visszajelzések és a HRKOMM AWARDS 2022 ezüst után az Év Gyára kategóriagyőztes cím újabb megerősítés számukra, hogy folytassák!
A legjobb megoldások között az elismeréskampány
Szintén a HR kategóriában Finalista a Richter belső kommunikációs kampánya, amely az elismeréskártyák és digitális jelvények bevezetésével a visszajelzési kultúrát emelte új szintre. Az egymásnak adott pozitív megerősítések motiváló hatása nemcsak a kollégák közötti együttműködést támogatja, de ösztönzi a vállalati értékek gyakorlatba ültetését is.
„Visszajelzést adni és köszönetet mondani kollégáinknak még egy kiemelkedő vállalati kultúrában sem mindig természetes. Nagyon örülök, hogy a Richternél megtettük az első lépéseket egy olyan kreatív visszajelzési rendszer és kultúra kiépítésében, amit minden munkatársunk szívesen és aktívan használ.” – emelte ki a díj kapcsán Erdei Katalin, a Richter HR igazgatója.
Borítókép, forrás: richter.hu