Dorog

Dorog – Ajka 0-3

A labdarúgó NB II 37. fordulójában az Ajka háromgólos (0–3) győzelmet aratott a sereghajtó és már biztosan búcsúzó Dorog otthonában. Mivel a Gyirmót kikapott Szegeden, már biztos, hogy Jeney Gyula együttese bronzérmesként végez a bajnokságban – írja a Nemzeti Sport.

Zuhogó esőben, erősen felázott talajú pályán fogadta a sereghajtó, már biztosan kieső Dorog a harmadik helyen álló Ajkát, amely abban a tudatban lépett pályára, hogy akár már ezen a délutánon bebiztosíthatja a bronzérmét. A hazaiak még szinte fel sem fogták, hogy elkezdődött a találkozó, máris hátrányba kerültek. Egy jobb oldali akcióból Csizmadia Zoltán bombázott a dorogiak kapujába. Ez megadta a meccs alaphangulatát, a dorogiak ugyan próbáltak támadni, de jobbára csak pontrúgások után tudtak helyzetecskéket kialakítani, míg a bakonyiak kontrái mindig veszélyesebbek voltak.

A második félidő elején egy szabadrúgást követő beívelésből Szalai József egyenlíthetett volna, ám a fejesét bravúrral védte Horváth Dániel. Pár perccel később a másik oldalon kezezésgyanús esetnél büntetőt reklamáltak az ajkaiak, ám Gaál Ákos játékvezető akkor még nem ítélt tizenegyest. Nem úgy pár perccel később Lénárth kezezésénél. A büntetőt Szarka Ákos higgadtan értékesítette, sőt, három percre rá egy újabb tizenegyesből Csemer Gyula is betalált, így az 55. percben már három góllal vezetett a bajnokság tavaszi meglepetéscsapata. A bakonyiak a hátralévő időben további gólokat is szerezhettek volna, ha Borsos Vilmos kapus nem véd több ízben is bravúrral. Az Ajka a három góllal három pontot gyűjtött be, és mivel a mögötte álló Gyirmót kikapott Szegeden, bizonyossá vált, hogy a harmadik helyet is megszerezte a bajnokságban. A kedvenceiket idegenbe is elkísérő ajkai drukkereknek így a mérkőzés lefújása után méltán volt okuk ünnepelni Jeney Gyula együttesét, amely története legjobb helyezését érte el a másodosztályban. 0–3

LABDARÚGÓ NB II – 37. FORDULÓ
DOROGI FC–FC AJKA 0–3 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DOROG: Borsos – Szerencsi, Hesz, Berkó (Papp Marcell, 59.), Preklet, Papp Máté – Lustyik (Nagyházi, 74.), Lénárth – Krunc (Selmeci, 59.), Szalai J., (Paudits, 79.), Szedlár (Vígh Á., 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Csemer – Tajthy (Rabatin, 62.), Csizmadia Z., Berzsenyi, (Doncsecz, 62.) Zsolnai (Nagy B., 87.), Sejben (Molnár M., 62.) – Szarka Á. (Dragóner F., 77.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Csizmadia Z. (2.), Szarka Á. (51. – 11-esből), Csemer (55. – 11-esből)
MESTERMÉRLEG
Marián Sluka:
 – Nem ilyen mérkőzésre számítottam… Korai gólt kaptunk, aztán volt három helyzetünk, de azokat nem rúgtuk be. A két tizenegyes eldöntötte a mérkőzést.
Jeney Gyula: – A bronzérem megszerzése nagy boldogság. Az Ajka történelmet írt, mert még nem végzett a másodosztályban dobogón.