Dorog

Eldőlt: kiesett a Dorog a másodosztályból

Április 30-án, vasárnap a labdarúgó NB II 35. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 7. helyezett Soroksár ellen lépett pályára hazai környezetben. A Soroksár csak annyit adott ki magából, amennyi a magabiztos, 3–0-s győzelemhez szükséges volt, így gyakorlatilag kiejtette a Dorogot a másodosztályból – írja a Nemzeti Sport.

A sereghajtó Dorog az elmúlt fordulókban egyre távolabb került még az osztályozót érő helyezésektől is. Marián Sluka együttesének ezúttal hazai pályán a Soroksárral kellett megküzdenie a kilátogató mintegy 300 néző előtt. Mivel a hazaiaknak csak egy győzelemmel maradt volna bármilyen reményük is a bennmaradás kiharcolására, neki is estek ellenfelüknek az első pár percben. A 8. percben Szedlár került ziccerbe, de előbb Króner, majd Kovács is megakadályozta a gólszerzésben a dorogiak szélsőjét. A folytatásban helyzet egyik csapat előtt sem adódott, azonban a 26. percben a Soroksár szinte a semmiből megszerezte a vezetést Sipos találatával. A félidő további részében mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de újabb gól nem született.

A második játékrészben a Dorog mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a Szalai előtt adódott lehetőségek egyike sem kötött ki a Soroksár kapujában. Ellenben a vendégek többször is létszámfölényben kontrázhattak, aminek eredményeként az 53. percben Lovrencsics megduplázta a Soroksár előnyét. A Dorog kissé erőtlen támadásai a félidő további részében sem vezettek eredményre, ellenben Lipcsei Péter csapata a hosszabbítás első percében a harmadik találatát is megszerezte Dobos révén. Vereségével a Dorog immáron hétpontnyi hátrányba került a még osztályozót érő 18. helyhez képest. 0–3

LABDARÚGÓ NB II 35. FORDULÓ – DOROGI FC–SOROKSÁR SC 0–3 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DOROG: Borsos – Barna G. (Szerencsi, a szünetben), Lénárth, Berkó, Preklet (Lustyik, 59.), Papp Máté – Szalai J. (Krunc, 71.), Kapornai (Papp Marcell, 71.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Magyari, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Hudák M. (Köböl, 66.), Vass Á. – Redzic (Hegyi P., 76.), Sipos Z. (Németh E., 66.), Halmai Á. (Dobos Á., 76.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 86.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Sipos Z. (26.), Lovrencsics B. (53.), Dobos Á. (90+1.)
MESTERMÉRLEG
Marián Szluka: – A stabilitásunk nem olyan, amilyet elképzeltem. Ki lehet kapni, de a pályán minden pontért meg kell küzdeni, csúszni-mászni kell, de okosnak és szervezettnek is kell lenni. Ezt most sajnos a három kapott gól megmutatta.
Lipcsei Péter: – Három megterhelő mérkőzésen vagyunk túl ezen a héten, melyen kilenc pontot szereztünk, de előtte szintén három mérkőzés alatt hét pontot gyűjtöttünk, úgyhogy maximálisan le a kalappal a fiúk előtt. Sokat beszéltünk arról, hogy próbáljuk átlépni az árnyékunkat, mert az elmúlt évben az ilyen meccseken vagy döntetlent értünk el, vagy kikaptunk. Két játékrendszerre készültünk, de sikeresen megoldottuk a feladatunkat. Nagyon fontos három pontot szereztünk.