Dorog

A Győrtől kapott ki a Dorog

Április 16-án, vasárnap a labdarúgó NB II 32. fordulójában az ETO a Dorogot fogadta. A mérkőzést gól nélküli első félidő után 2–0-ra megnyerte az ETO, így hosszú idő után győzött újra hazai környezetben – írja a Nemzeti Sport.

Az ETO szurkolói már nagyon ki voltak éhezve egy hazai győzelemre, hiszen a bajnokságban legutóbb október 30-án sikerült nyernie a győrieknek, azóta hat vereség és két döntetlen volt a hazai mérlegük. A hétközi fordulóban mindkét csapat döntetlent játszott, az ETO Szentlőrincen 0–0-t, a Dorog pedig hazai pályán szerzett pontot a Nyíregyháza elleni 1–1-gyel. A mérkőzés elején pár percig a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, ám ez gyorsan megváltozott, és az ETO birtokolta inkább a labdát. A győriek többször próbálkoztak távoli lövésekkel, de Borsos Vilmos résen volt Huszár, Tuboly és Keresztes próbálkozásánál is. A hazai szurkolók ennél kezdeményezőbb játékot vártak volna az első félidőben az ETO-tól, ennek hangot is adtak a szünet előtt.

A hangot a győriek meghallották, a második félidőben ugyanis már sokkal eredményesebben játszottak. Tuboly távoli lövését még hárította a dorogiak kapusa, Lacza Alex sarkazásánál azonban már tehetetlennek bizonyult. A gólpassz a jobbról a labdát belövő Kovács Krisztiáné. Alig tíz perccel később aztán a másik oldalról jött a támadás, a Csontos által belőtt labdát Szendrei Ákos közelről lőtte a kapuba. A kétgólos győri előny a mérkőzés végéig kitartott – a Dorog egyre nehezebb helyzetben van a bennmaradást illetően. 2–0

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DOROGI FC 2–0 (0–0)
Győr, ETO Park, 612 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Kovács K., Fodor F., Keresztes, Csontos – Tuboly (Vingler, 86.) – Lacza, Kiss Bence (Toma, 86.), Vitális (Kiss M., 69.), Borsos F. (Szendrei Á., a szünetben) – Huszár (Óvári, 80.). Vezetőedző: Antonio Munoz
DOROGI FC: Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Kotula – Lénárth – Krunc (Selmeci, 84.), Kapornai (Tóth B., 72.), Király P. (Szedlár, a szünetben), Szerencsi (Albert Á., a szünetben) – Szalai J. (Papp Marcell, 72.). Mb. edző: Djordje Kamber
Gólszerző: Lacza (55.), Szendrei Á. (66.)
MESTERMÉRLEG
Antonio Munoz
: – Régóta vártunk már erre a győzelemre. Az első félidőben még akadozott a játék, de a szünetbeli változtatások eredményesnek bizonyultak, feljavították a csapat játékát.
Djordje Kamber: – Ötvenöt percig sikerült a tervezett játékot megvalósítanunk. Akkor az ETO szerencsés gólt szerzett, és ezt követően az utolsó fél órára teljesen szétesett a csapatunk.