Dorog

Legyőzte a Budafok a Dorogot

Március 5-én, vasárnap a labdarúgó NB II 26. fordulójában a Budafok a Dorogot látta vendégül. Beke II Péter góljával már a hetedik percben vezetést szerzett a Budafok, és bár a Dorog több nagy ziccert is kialakított, végül 1–0-s hazai győzelemmel zárult a találkozó – írja a Nemzeti Sport.

A Budafok és a Dorog ősszel egy nagyon alacsony színvonalú, gól nélkül zárult mérkőzést játszott egymással. Azóta azonban mind a két csapat nagy formajavuláson ment keresztül, így joggal reménykedhettünk abban, hogy a kilátogató közel 400 néző izgalmas mérkőzést láthat majd a Promontor utcában.

A hétközi Kisvárda elleni MK-bravúrt követően nem volt meglepő, hogy a Budafok nagy lendülettel kezdte ezt a találkozót is. A jó kezdés hamar meghozta eredményét, hiszen Beke II Péter már a hetedik percben bevette a dorogi kaput. Az enerváltan játszó vendégek az egész félidő során szinte alig-alig jutottak el a Budafok kapuja elé, első lehetőségeiket a 40. percet követően jegyezhettük fel. Ellenben a Budafok végig dominált és több helyzetet is kidolgozott, azonban a második gól nem érkezett meg az első félidő lefújásáig.

A második félidőben egy teljesen másik Dorog jött ki a pályára. Rögtön a 49. percben óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Kapornai cselei után Szalai lőhetett tisztán, de Gundel-Takácsban elakadt a labda. Az 55. percben előbb Kapornai szabadrúgását követően védett nagyot a hazaiak kapusa, majd a szögletet követően Albert lövését tornázta bravúrral szögletre Gundel-Takács. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, a Dorog kezdeti lendülete alább hagyott, a hazaiak pedig rendre hibáztak a kontrák befejezéseinél. Az utolsó percekben a Dorog ismét kapuja elé szorította ellenfelét, de a budafokiak hősiesen védekeztek és begyűjtötték a nagyon fontos három pontot. 1–0

LABDARÚGÓ NB II – 26. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–DOROGI FC 1–0 (1–0)
Budapest,
Promontor utca, BMTE Sporttelep, 400 néző. Vezette: Jakab Árpád (Mayer Gábor, Varga Gábor)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi (Vaszicsku, 37.), Jagodics M., Fótyik – Bíró M., Nándori, Adorján, Horváth O. (Györgyi, 89.) – Németh Márió (Kalmár O., 65.) – Beke II Péter (Vasvári, 88.), Bakti (Kovács D., a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
DOROG: Molnár Zs. – Kárász, Lénárt, Preklet, Kotula M. (Hesz O., 41.) – Barna G. (Papp Marcell, 60.), Kapornai, Albert Á. (Lustyik, 86.) – Szerencsi (Szedlár, 41.), Szalai J. (Magyari Sz., 86.), Papp Máté. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Beke II Péter (7.)