Dorog

Nyert a Dorog a Szeged ellen

A labdarúgó NB II 24. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 4. helyezett Szegedet fogadta. A második félidőben nagyot harcolt a hazai gárda és Preklet Csaba 82. percben szerzett góljával 1–0-s győzelmet aratott – írja a Nemzeti Sport.

2023-ben még nem tudott tétmérkőzést nyerni a sereghajtó Dorogi FC, aki a forduló előtt a tabella negyedik helyét elfoglaló Szeged ellen sem számított a találkozó esélyesének. Marián Sluka együttese stabil védekezésből próbált építkezni az első félidőben, és gyors kontrákkal igyekezett veszélyt teremteni a Szeged kapuja előtt. Bár a tabellán elfoglalt helyezés indokolná, a Dorog érezhetően nem szerette volna percekig kapuja elég szegezni vendégét, hiszen a Szeged javára meglévő tudáskülönbség bármikor eredményezhette volna azt, hogy a teljesen kinyíló hazaiak egy kontra végén gólt kapnak.

A találkozó első nagy helyzetére a 48. percig kellett várni, ekkor Magyari maradt üresen az ötösön belül, de éles szögből leadott lövését bravúrral védte Takács. Öt perccel később már a dorogiak kapusának, Molnárnak kellett bravúrt bemutatni Bíró lövését követően. A félidő közepén bár többet támadott a Dorog, úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, mivel egyik kapu sem forgott veszélyben. Preklet Csaba azonban másképp gondolta ezt és a 82. percben szép dorogi támadás végén 11 méterről a szegedi kapuba juttatta a labdát. A jelek szerint Szegeden idén is csak szavak szintjén tervezik komolyan a feljutást, győzelmével a sereghajtó Dorog azonban tovább reménykedhet, hiszen pontszámban beérte az utolsó előtti helyen álló Kozármislenyt. 1–0

LABDARÚGÓ NB II – 24. FORDULÓ
DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–0 (0–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Barna G., Lénárt, Preklet, Papp Máté – Sztojka, Kapornai (Berkó, 77.), Albert Á. (Kovács O., 90+2.) – Magyari Sz. (Papp Marcell, 59.), Szalai J. (Paudits, 59.), Szerencsi (Lustyik, 77.). Vezetőedző: Marián Sluka
SZEGED: Takács J. – Könczey (Rédling, 85.), Temesvári, Szilágyi Z., Kővári – Farkas A., Povázsay (Lestyán L., 85.) – Papp Á. (Beronja, 67.), Gajdos, Kundrák (Haruna, 74.) – Bíró B. (Géresi, 67.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Preklet (82.)
MESTERMÉRLEG
Marián Sluka: – Elsősorban gratulálni szeretnék a csapatomnak, hogy újra karakteres, szervezett játékot mutatott be. Egy új igazolásunk, egy kiváló játékos Preklet Csaba döntötte el a mérkőzést, de ez az eredmény az egész csapat sikere. A továbbiakban is így kell majd játszanunk, hiszen messze vagyunk még a céljaink elérésétől.
Alekszandar Sztevanovics: – Gratulálok a Dorognak! Megérdemelten nyertek, hiszen jobban akarták a győzelmet. Kényelmesen játszottunk, megvoltak a helyzeteink, de ezek kimaradtak, az ellenfél pedig megbüntette a hibáinkat. Úgy érzem, hogy komoly gondjaink vannak mér mérkőzések óta a gólszerzéssel. De ez a szép a fociban, hogy hamar jön a következő mérkőzés, amelyen javíthatunk majd.