Pont nélkül maradt a Dorogi FC

Bár a házigazda dorogi együttes kétszer is egyenlíteni tudott, végül mégis pont nélkül maradt a labdarúgó NB II 29. fordulójában március 20-án, vasárnap. A vendég soroksáriak rutinos játékosai a hajrában összehozták a mindent eldöntő harmadik találatot is, és 3–2-es győzelmükkel nagy lépést tettek a biztos bennmaradás felé – írja a Nemzeti Sport.

Fordulatos meccset vívott a két, középmezőnybe pályázó együttes. Az első félidőben Lovrencsics Balázs góljával hiába szerzett vezetést a Soroksár (0–1), Szerencsi találatával nyolc percen belül egyenlített a Dorog (1–1). Szinte rögtön a második félidő elején Szerető révén ismét a vendégeknél volt az előny (1–2), de a Dorog ezúttal is gyorsan – mindössze két percen belül – Nyíri jóvoltából egyenlíteni tudott (2–2). Hiába egyenlítettek kétszer is a hazaiak, a vendégek egyetlen percre sem adták fel győzelmi szándékaikat. Mondhatni, így kell cserélni: Lipcsei Péter a hajrában küldte pályára rutinos támadóját, Kovac Alent, aki első labda érintésére a léc alá csúsztatta a mindent eldöntő gólt (2–3). A döntetlen színezetű meccsen a vendégek rutinos játékosai döntötték el a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB II – 29. FORDULÓ
DOROGI FC–SOROKSÁR SC 2–3 (1–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Nyíri, Izing, Keresztes, Papp M. – Tóth B. (Lőrincz, 50.) – Girsik Á. (Vígh, 77.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna, 77.), Rácz F. (Oldal, 59.) – Szabó L. (Szedlár, 59.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Katona M. (Hudák, 80.), Haris – Csernik, Lőrinczy (Korozmán, 91.), Szerető (Magyari, 68.) – Lovrencsics B. (A. Kovac, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 28., Szerencsi (1–1) a 36., Szerető (1–2) a 48., Nyíri (2–2) az 50., A. Kovac (2–3) a 82. percben
MESTERMÉRLEG
Balogh Pál (szakmai igazgató): – Nem nyújtottunk rossz teljesítményt, de visszatérő problémánk hetek óta, hogy az ellenfelünk kevés helyzetéből gólt ér el. Kiegyenlített mérkőzés volt, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Lipcsei Péter: – Gratulálok a játékosaimnak. Ezen a mérkőzésen az eredményesség és a győzelem volt a legfontosabb.