Kikapott a Dorog Budaörsön

Március 13-án, vasárnap a labdarúgó NB II 28. fordulójában a budaörsiek a dorogiakat látták vendégül. Balázs Zsolt duplája mellett a csereként pályára lépő Molnár Tibor is betalált, Toldi Gábor alakulata így magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a meccset emberhátrányban befejező dorogiak felett – írja a Nemzeti Sport.

Hazai pályán köszörülhette ki a csorbát vasárnap délután a Budaörs, amely a hétközi fordulóban súlyos vereséget szenvedett Szegeden. Ezúttal a tavasszal szintén bukdácsoló Dorog volt az ellenfél az Árok utcában, a kiesés elől menekülő házigazdának pedig nagyon kellettek a pontok. Ennek megfelelően a budaörsiek kezdtek aktívabban, az első nagyobb helyzet mégis a vendégek előtt adódott, Szabó Lukas azonban közelről célt tévesztett. A folytatásban kiegyenlítődött a játék képe, a kapuk ugyanakkor sokáig nem forogtak veszélyben. A játékrész hajrájához érve aztán az enyhe mezőnyfölényben futballozó hazaiak megszerezték a vezetést, Balázs Zsolt volt szemfüles az öt és felesen belül (1–0). A fordulás után sem változott számottevően a játék képe, az igencsak enerváltan küzdő vendégek nem tudtak helyzeteket kialakítani, míg a budaörsi beadások rendre veszélyesnek bizonyultak. Egy védelmi megingást kihasználva a játékrész feléhez érve Molnár Tibor megduplázta a hazai előnyt (2–0), ráadásul kisvártatva Berkó Ádám megkapta a második sárga lapját, így emberelőnybe került a Budaörs. A pontot az i-re a duplázó Balázs Zsolt tette fel, a Budaörs magabiztos győzelmével ideiglenesen elmozdult a kiesőzónából. 3–0

LABDARÚGÓ NB II – 28. FORDULÓ
BUDAÖRSI SC–DOROGI FC 3–0 (1–0)
Budaörs,
Árok utca, 300 néző. Vezette: Nagy Norbert (Kiss Balázs, Szilágyi Norbert)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Tányéros, Gyurácz (Fényes, 68.), Galambos – Petneházi, Molnár Cs. – Balázs Zs., Csillag (Vankó, 79.), Winkler (Sajbán Miklós, 79.) – Murai (Molnár T., 27.). Vezetőedző: Toldi Gábor
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus (Kárász, 72.), Izing (Papp M., a szünetben), Berkó – Szerencsi, Tóth B. (Lőrincz, 59.), Barna G. (Hajdú R., a szünetben) – Rácz F., Szabó L. (Girsik, 64.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Balázs Zs. (39., 83.), Molnár T. (64.)
Kiállítva: Berkó (68., Dorog)
MESTERMÉRLEG
Toldi Gábor: – Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak.
Fenyvesi László: – Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt.