Nyert a Dorog Szombathelyen

A labdarúgó NB II 26. fordulójában 1-0-ra győzte le a Dorogi FC a Szombathelyi Haladást március 6-án, vasárnap.

Meglehetősen kényelmes tempóban kezdték a meccset a csapatok, a tavasszal még nyeretlen dorogiak megszállták saját térfelüket, míg a hazai pályán tavasszal két vereséget begyűjtő szombathelyiek támadtak. Azonban a vasiak nem tudtak mit kezdeni a betömörülő vendégvédőkkel, így valamirevaló helyzetet nem is sikerült kidolgozniuk. Sőt, a félidő hajrájában az ekkor már bátrabban futballozó vendégek megszerezték a vezetést.

A szünet után nagy rohamokat vezettek a hazaiak, paprikásabbá vált a hangulat. A vendégjátékosok gyakran kértek ápolást, rogytak a fűre – amit a szombathelyi szurkolók érthető módon nem néztek jó szemmel. Ahogy telt-múlt az idő, egyre nagyobb nyomást helyeztek a zöld-fehérek a dorogi kapura. Hiába: a vendégek megőrizték minimális előnyüket, és megszerezték első tavaszi győzelmüket. A Haladás viszont harmadik tavaszi hazai meccsét is elveszítette. 0–1

LABDARÚGÓ NB II – 26. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 0–1 (0–1)
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 719 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS:
Rózsa – Simut, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 80.) – Stieber A. (Monori, a szünetben), Csilus, Holdampf (Szekér, 52.) – Tóth Milán, Tóth-Gábor (Artner, 58.), Horváth R. (Szijjártó, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
DOROG: Mursits – Tóth B., Dlusztus, Ízing, Szerencsi – Nyíri, Rácz (Girsik, 56.; Kárász, 90.), Szedlár (Nagyházi, 80.), Barna (Hajdú, 80.) – Szabó Lukas (Vigh, 90.), Berkó. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:
Dlusztus (34.)
MESTERMÉRLEG
Németh Szabolcs: – Felállt védelem ellen ezúttal sem voltunk eredményesek. Szégyellem magam az eredmény miatt, de tanultunk az esetből.
Fenyvesi László: – Nehéz helyzetben érkeztünk Szombathelyre. Felkészültünk a hazai csapat játékából, és fegyelmezett játékkal, pontrúgás után gólt szerezve győztünk.