Kikapott a Dorog a Békéscsabától

Január 30-án, vasárnap a Labdarúgó NB II tavaszi szezonjának nyitómérkőzésén a Békéscsaba a Dorogot 4-1-re verte meg.

A Békéscsaba kezdte jobban a mérkőzést, és a hazai igyekezet már a 12. percben eredményt hozott, Pantovics szépségdíjas találattal szerzett vezetést, 1–0. Iramos, és harcos játékot láthatott a szünetig a viharos erejű szélben a közel félezres publikum, viszonylag kevés helyzettel. A második félidő rögtön csabai góllal kezdődött, amit hat perccel később újabb követett, s ezzel már el is dőlt a három pont sorsa. Az első félidőben is kissé enerváltan játszó vendégek ezután már minden kedvüket elveszítették. Azért becsületükre legyen mondva, a ráadásban szépítettek. A Békéscsaba kiváló „tavaszi” rajtot vett: ebben a bajnokságban a második hazai sikerét és a legnagyobb különbségű győzelmét könyvelhette el. 4–1

LABDARÚGÓ NB II21. FORDULÓ
BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912–DOROGI FC 4–1 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 450 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Gránicz, 72.), Zvara (Váradi, a szünetben), Király (Albert, 72.), Varga Sz. (Ilyés, 62.) – Lukács R. (Paudits, 62.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus (Nagyházi, 81.), Keresztes, Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Tóth B., 54.), Pohner (Barna G., 54.) –  Vígh (Horváth R., 54.), Girsik (Szedlár, 54.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Pantovics (12.), Lukács R. (46.), Szabó P. (51.), Ilyés (79.), ill. Barna G. (90+1.)

MESTERMÉRLEG
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben lőttünk egy szép gólt, de a szünetig hátralévő időszak amolyan edzőmeccs jellegű volt, nem tudtuk birtokolni a labdát. A második felvonásban viszont a második gól eldöntötte a meccs sorsát.
Fenyvesi László: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, hiszen a Békéscsaba akarata érvényesült a pályán. Az első negyvenöt perc második fele már jobban tetszett. A második félidő nagyon rosszul indult, a gól pedig megpecsételte a sorsunkat. Elfogytunk, nem volt jó a felkészülésünk, betegségekkel küzdöttünk, de nem akarok kifogásokat keresni. A Békéscsaba jobb formában volt a mai napon, így megérdemelten szerezte meg a három pontot.