Kategóriák: DorogHírekSport

Dorog legyőzte a Békéscsabát

A négy perc után emberelőnybe kerülő Dorog két góllal is vezetett a Békéscsaba ellen, a Tatabányán rendezett mérkőzés végén mégis küzdenie kellett a három pont megtartásáért a jól küzdő vendégekkel szemben (2–1) – írja a Nemzeti Sport.

A bajnokságot egyaránt vereséggel kezdő csapatok összecsapását alapvetően meghatározta a törlesztő Lukács Raymond korai kiállítása. A Dorog azonnal átvette az irányítást, és nagy fölényben futballozva már az első félidő végére kétgólos előnyt szerzett. 2–0

A második játékrészben azonban megváltozott a játék képe: remekül beszálló cseréinek (is) köszönhetően fölénybe került az egyre jobban játszó Békéscsaba. A vendégek szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült a találkozó végén csak a védekezésre koncentráló Dorog ellen. 2–1

LABDARÚGÓ NB II – 2. FORDULÓ
DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 150 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Kulman Tamás)
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Tóth B., Csillag D. (Nagyházi, 77.), Szerencsi – Szedlár (Zabari, 87.), Girsik (Pálinkás, 77.), Barna G. (Józsa, 68.). Vezetőedző: Fenyvesi László
BÉKÉSCSABA: Krnács – Fazekas L., Albert, Bora (Szabó P., a szünetben) –  Máris, Nagy S. (Kitl, a szünetben), Varga Sz., Puskás (Pantovic, 60.) – Mikló, Lukács, Gránicz (Ilyés, 60.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző:
Papp M. (1–0) a 32., Fazekas (2–0, öngól) a 38., Kitl (2–1) a 83. percben
Kiállítva:
Lukács (Békéscsaba) a 4. percben

MESTERMÉRLEG
Fenyvesi László:
– Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos ezt nem tettük meg, így izgalmas lett a találkozó vége. Szerencsére nem követtük el a Nyíregyháza elleni hibákat, így értékes három pontot szereztünk. A második félidei játékunkkal nem vagyok elégedett.
Preisinger Sándor: –
A mérkőzés eleji fegyelmezetlenségünk meghatározta a folytatást. Összességében jól játszott és becsülettel küzdött a csapat, a második félidei játékunk alapján legalább egy pontra rászolgáltunk.