Kategóriák: HírekSport

Az évad utolsó hétközi fordulója

Az idei szezonban utoljára rendeznek hétközi mérkőzést az NB II-ben, amely során a Dorog a középmezőnyhöz felzárkózott és nagyon jó sorozatban lévő Szegedet fogadja Győrben. A találkozó április 28-án, szerdán az Alcufer stadionban 17 órakor veszi kezdetét Szabó Gyula cikke.

Vasárnap a Gyirmót vendégeként csapatunk 3-1-es vereséget szenvedett. Noha a papírforma alapján ebben a találkozóban volt benne leginkább a vereség, utólag mégis jogosan lehet némi hiányérzetünk. A mieink az elmúlt fordulókban megszokott szervezettségben játszottak és nem engedték a hazaiakat kibontakozni. A megszerzett labdákkal bátran mentek előre és igyekeztek kombinatív támadásokkal megközelíteni a gyirmótiak kapuját. Ennek eredményeként az első félidő kezdő szakaszában komoly gólszerzési lehetőség adódott, amikor pár húzásból álló látványos akció során Szerencsi Miklóst ugratták ki, mellette pedig szintén lendületből és szabadon érkező Tóth Barnabás kísérte a villámgyorsan teremtett ziccert. Szerencsi egymaga próbálta kihasználni a kínálkozó lehetőséget, aki eltolta a kifutó kapus mellett a labdát, ám sajnos kissé hosszan szöktette magát, s már csak az alapvonalon túl érte utol a játékszert. Az első negyedóra végén teljesen váratlanul szerzett vezetést a házigazda, amelynek addig még apróbb helyzete sem akadt. Egy lövésszerű lapos beadás Borsos Vilmosról szögletre csorgott, miközben az egyik hazai támadó kapusunkkal és Nyíri Vincével ütközött az alapvonalnál. Az esetet a játékvezető befújta 11-esnek, amelyet Lencse László biztosan értékesített. A játék képe ezután sem változott, s alig 10 percig örvendhettek csak a sárga-kékek az előnyüknek. Egy formás dorogi támadásnál Nyíri a jobb összekötő helyén tört a 16-oson belülre, s úgy tűnt, hogy a keresztezni igyekvő hazai védő elkaszálta. A partjelző jelezte a szabálytalanságot, amelyet a játékvezető jóváhagyott, így büntetőhöz jutottunk, s Lénárth Tomás nagy erővel lőtt a kapuba. Az egész félidő során egyetlen érdemleges lehetősége akadt csak a hazaiaknak, az is pontrúgásból. Mintegy 20 méterről, középről megítélt szabadrúgást küldtek kapura, s a léc alá tartó labdát Borsos szépen tolta a kapu fölé, majd az abból következett szöglet utáni fejes kerülte el a dorogi kaput. A félidő alapján semmi sem mutatta melyik a feljutásért küzdő csapat. A második játékrészben ugyanúgy az első negyedórában ismételten 11-est kaptak a gyirmótiak, amely ezúttal sem tűnt egyértelműnek. Egy bal oldali szögletből való beívelés során a dorogi 16-oson belüli nagy tömörülésben nehezen lehetett kibogozni, hogy mely játékos gyötri jobban a másikat, a játékvezető viszont – valószínű Kanalos Tonit láthatta szabálytalanabbnak – habozás nélkül büntetőt ítélt, amelyet újfent Lencse értékesített. Az újabb hátrány ezúttal kissé jobban megfogta a dorogi legénységet, s amíg soraikat rendezhették volna, néhány perc múlva megszületett a mindent eldöntő gól. Egy bal oldalól történt badást követően a kissé tétovázó védők között Varga Barnabás tisztán fejelhetett a kapuba. A dorogi szakmai stáb hármas cserével igyekezett javítani a helyzeten. Két támadó, Szedlár Zoltán és Zuigéber Ákos szállt be, valamint a becserélt Nagyházi Dávid a védelembe érkezett, s Mihajlo Rjasko feljebb lépett a támadásokat segíteni. Az elgondolás jó volt, ám sajnos Zuigéber mindössze 10 percet tölthetett a pályán, ugyanis kiállították. A röpke percek során háromszor szabálytalankodtak ellene, de egyik sem csak amolyan apró technikai fault volt. Az első alkalommal remekül húzott jobbról a kapu felé a 16-os vonala mellett, amikor a hazai védő szabályosan felrúgta, ám még le sem fújták az esetet. Pedig Zui akár kapura is törhetett volna, vagy komoly helyzet alakíthatott volna ki. A szabálytalanságot követően pedig kecsegtető helyzetből jöhettünk volna szabadrúgással. Kicsit később a dorogi térfélen, a jobb oldali alapvonal közelében pakoltak a lábára, amelyet ugyan lefújt a játékvezető, majd pár perc múlva a hazaiak térfelén, szintén a jobb oldali partvonal mellett kapott újabb kellemetlen csomagot a lábára, de ezen eset felett viszont nagyvonalúan szemet hunyt a mérkőzés bírája. A földön lévő Zuigéber hangosan megjegyzést tett, amelyet a játékvezető ugyan nem hallhatott, viszont a közelben tartózkodó tartalék játékvezető egyből jelezte kollégája felé az esetet, s villant a piros lap. Ezzel végképp megpecsételődött a sorsunk, bár emberelőnyben sem váltak a hazaiak túlságosan veszélyessé. Mindkét oldalon 1-1 ígéretesebb lehetőségen túl igazán nem forogtak veszélybe a kapuk. Nem sokkal a lefújás előtt Rjasko gyűjtött be teljesen feleslegesen sárga lapot egy visszahúzásért, amellyel kipontozódott és ki kell hagynia a következő mérkőzést. A Gyirmóton játszott meccsek hagyományai folytatódtak, hiszen immár a negyedik ott játszott egymás elleni mérkőzésünk során, egyik fél sem maradt gól nélkül.

Papp Máté indít a Girmót elleni mérkőzésen (forrás: kisalföld.hu)

A listavezető Vasas rangadón fogadta a Pécset és 3-0-ás, fényes győzelmet aratott a nyílt sisakkal küzdő, jól játszó ellenfelével szemben. A Debrecen gyorsan vezetéshez jutott a Kazincbarcika ellen, viszont a borsodi gárda nem adta olcsón magát, sőt a szünetig ki is egyenlített. A fordulást követően a nagy elánnal rohamozó Loki, végül bedarálta a hősiesen küzdő ellenfelét, s végül 3:1 arányban nyert. Magabiztos 2-0-ás hazai siker született a Szolnok-Nyíregyháza, valamint 3-1-es győzelem az Ajka-Kaposvár találkozón. Két egymást követő bravúrosan megnyert meccse után nem bírt odahaza a Szentlőrinc a sereghajtó és már biztos kieső DEAC ellen, s be kellett érnie a gól nélküli döntetlennel. Ugyanakkor a Csákvár bravúrra volt képes Szombathelyen, amely az ezúttal meglehetősen lagymatag Haladást verte 1-0-ra. A Fejér megyeiek különösen az első félidőben domináltak és góljukon kívül egy ziccert követően a felső lécet találták telibe. Szerény, de megérdemelt 1-0-ás sikert könyvelhetett el Tatabányán a Budaörs a Békéscsabával szemben, míg a a sokáig biztosnak tűnő győzelem csúszott ki végül a Győri ETO kezéből Siófokon. A félidőben 2-0 vezettek a vendégek, viszont a balatoni gárda bekapcsolta a vészrakétáit, s noha mindkétszer büntetőből, de végül sikerrel lefaragva hátrányukat mentették 2-2-re a találkozót. Vereségünk ellenére maradtunk a 13. helyen, s ugyancsak maradt a két kieső helyezettel szembeni 8, illetve 9 pontnyi előnyünk. Mögöttünk viszont egyre jönnek fel a vetélytársak. A Szentlőrinc és a Csákvár egyaránt 3 pontra, míg a Siófok 6 pontra faragta a köztünk lévő különbséget.

A legutóbbi hazai mérkőzésen a Szeged ellen, 2018 tavaszán. Az egyik legnagyobb gólszerzési lehetőségünk előtti pillanat. A lövést követően a gólba tartó labdát végül a szegedi kapus bravúrral tolta ki.

Idén utoljára kerül sor hétközi megmérettetésre és egymás után harmadjára is az Alcufer stadionban lépünk pályára. Ezen időszakban többet szerepelünk itt, mint az igazi házigazda Gyirmót. Szerdai ellenfelünk, a Szeged nagyszerű 2-0-ás győzelmet aratott a masszív Soroksár ellen, amellyel végleg belőtte magát a biztos bennmaradók táborába. A Tisza-partiak szekere ugyan az év legelején még igencsak döcögött és ennek köszönhetően kerültek a potenciális kiesőjelöltek körébe. Gyengébb sorozatuk lezárásaként egy katasztrofális 5-0-ás vereségbe szaladtak bele hazai pályán a Debrecen ellen, még 8 fordulóval korábban. Ez józanítólag hatott rájuk és onnantól kezdve nagyszerű szériába kerültek. Mindjárt a folytatásban idegenben győzték le a Siófokot, majd otthon a Szolnokot, mindkét meccsen 3-3 gólt szerezve. Ezután bravúros pontszerzés következett a Gyirmót vendégeként és egyedül a Vasas ellen elvesztett hazai mérkőzésük szakította meg ideiglenesen a menetelésüket, de igen szoros meccsen maradtak alul 1:0 arányban. Ajkáról kétgólos hátrányuk ellenére is ponttal távoztak és szintén vesztett pozíciót követően szereztek pontot a Pécs otthonában is, miközben biztosan verték a Kaposvárt. A vasárnapi sikerüket követően most már csak előre kell tekinteniük és jó hajrával reális esélyük nyílna akár a 10. hely megszerzésére is a zárásnál. Sokáig úgy tetszett, hogy akkora a szakadék az abszolút középmezőnyben lévő csapatok és 12. helytől lefelé lévők között, hogy annál feljebb nem lehet végezni ezen gárdák közül senkinek. A középcsapatok azonban talán túlságosan is elkényelmesedve oly bőkezűen szórták a pontokat, hogy a Szeged remek sorozatával felzárkózott és a végére akár még két hellyel is előrébb végezhet. Az alföldi gárda alaposan magára talált és igen magabiztosan, önbizalommal telve érkezik a szerdai találkozóra. Jelenlegi formájukban bizony ők a mérkőzés nagyobb esélyesei. A dorogiak kilátásait nehezíti, hogy két olyan játékosunkra sem számíthatunk, akik sokat tudtak volna tenni a sikerért. Zuigéber mindig gólveszélyes és gyors, Rjasko pedig kiválóan munkálkodik a védőfeladatokban és hatékonyan veszi ki részét a támadások során is. A szegedi védelem feltörésében mindketten hatékony szerepet kaphattak és vállalhattak volna. Legutóbb tavaly november 8-án Szegeden, Dlusztus András 83. percben szerzett szép fejes góljával mentettünk egy pontot az 1-1-re végződött találkozón. Ez volt mindmáig az utolsó olyan mérkőzés, amelyet nézők előtt játszhattak a csapatok. Dorogon utoljára 2018. március 27-én játszottunk, ahol soványka gól nélküli döntetlenre végeztek. Tavaly március 22-én elmaradt a dorogi visszavágó, ugyanis éppen előtte döntöttek úgy, hogy a járványhelyzet miatt félbeszakítják a bajnoki küzdelmeket. A vendégek önbizalmát erősítheti, hogy az eddigi egymás elleni mérkőzések során erősen feléjük billen a mérleg. Ez lesz a két csapat 7. összecsapása.

Az eddigi 6 mérkőzésen 1 dorogi győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség; 3:5-ös gólaránnyal született.

Hazai mérlegünk: 2 meccsből 1 győzelem, 1 döntetlen; 1:0-ás gólaránnyal.

Semleges pályán eddig még nem került sor a kettejük párharcára. A szegedieket tovább fűtheti a tavalyról bennük maradt tüske, ugyanis a járványügyi helyzetre való tekintettel kérték volna az ellenünk történő mérkőzés halasztását, de kérelmük elutasításra került. Igaz, a dorogiak sem akartak eltekinteni a lejátszástól, viszont a döntést az MLSZ hozta, amely nem engedélyezte a halasztást. A mieinknek is vízválasztó meccsük volt, hiszen éppen a Szeged ellen dirigálta a csapatot először vezető edzőként Fenyvesi László. A találkozó nagy kihívást jelent, hiszen a megfelelő taktika megválasztása sem tűnik egyszerűnek. Amennyiben túlságosan kinyílnánk, az felérne egy öngyilkossággal, viszont a túlzottan óvatos játék sosem kecsegtetett győzelemmel. Márpedig a mérkőzés megnyerése lehetne az elsőrendű célkitűzés, ugyanis azzal nem kellene a továbbiakban sem idegeskedni, sem számolgatni. Viszont ellenfelünk idén csak egyetlen egyszer botlott  idegenben, mindjárt a január 31-én indult szezonnyitányon Szentlőrincen, ahol 2:1 arányban maradt alul. Azóta elismerésre méltó és tiszteletet parancsoló sorozatként senki sem tudta megadásra késztetni őket házigazdaként. A Budaörs, a Gyirmót, az Ajka és a Pécs ellen is pontosan távoztak, Debrecenben és Siófokon pedig győztek. Csapatunknak sem volna szabad alább adnia az egy pontnál, azonban döntetlen esetén még mindig nem igazán lélegezhetnénk fel. A mieinknek nem szabad elfelejtkezni arról, hogy ezt követően egymás után két olyan nehéz meccsünk jön soron, amelyből egyetlen pont megszerzése is bravúrnak számítana, s a végén pedig az életéért küzdő Kaposvár ellen kell zárnunk a bajnokságot idegenben. Ha nem sikerül ránk nézve kedvező eredményt elérni szerdán, úgy bizony nagyon gyötrelmes bajnoki hajrának nézhetünk elébe. Természetesen kalkulálni lehet a vetélytársak várható ponthullajtásaival is, de erre alapozni nem szabad. Mindenképpen sokkal egyenesebb lenne magunk kiharcolni a tisztes bennmaradást, mintsem az ellenfelek esetleges hibáit meglovagolna révbe érni. Úgy kellene nekiállni a mérkőzésnek, mintha ez lenne az utolsó esély.