A Tatabányai Törvényszék, mint másodfokú bíróság a fellebbezési tanácsülésen helybenhagyta az Esztergomi Járásbíróság azon ítéletét, melyben két év fegyházbüntetésre ítélte azt a férfit, aki késsel több helyen megszúrta feleségét veszekedés közben Tokodon. Így az ítélet jogerőre emelkedett.
A vádirat szerint a férfi 2018 június 1-jén szabadult más ügyben alkalmazott letartóztatásából, amely után megkereste a feleségét, aki befogadta őt a tokodi házába. A férfi rövid idő elteltével bántalmazta, terrorizálta a nőt, aki emiatt a házból elköltözött, ám ezt követően is rendszeresen látogatta a férjét. A sértett 2019. február 24-én is meglátogatta a férfit, ételt, dohányt és alkoholt vitt neki. Az ittas állapotú férfi és a sértett összevesztek, a férfi ököllel többször megütötte, valamint egy késsel a lábán és a csípőjén több helyen megszúrta a nőt. Eközben a halálra rémült sértett kiabált és kérte a férjét, hogy hagyja abba a bántalmazását. A sértett védekezésképpen magához vett egy kést, és azzal több alkalommal a férjét a lábán, a karján és a nemi szervén megszúrta, aki ettől elgyengült és azt mondta, hogy „hagyják abba”.
A sértett a férje bántalmazásától legalább tíz felületes szúrt sérülést szenvedett el a fartájon és alsó végtagokon, ezek gyógytartama 8 napon belüli, ám az ezeket okozó cselekmény alkalmas volt súlyosabb sérülés okozására.
A férfi többszörös visszaeső, a bíróság őt 2018 decemberében, többek között a házastársa sérelmére elkövetett testi sértés bűntette miatt, mint különös visszaesőt 2 év börtönbüntetésre ítélte (ezt a büntetését a jelen cselekmény elkövetését követően kezdte el letölteni).
Az ügyészségnek a vádiratban írt indítványa alapján az Esztergomi Járásbíróság a férfit 2 év fegyházbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte, megállapította még, hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható, továbbá az elkövetés eszközéül használt kést elkobozta.
Az ítéletet a kihirdetését követően az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védő enyhítésért jelentett be fellebbezést. A Tatabányai Törvényszék, mint másodfokú bíróság annyiban változtatta meg az elsőfokú ítéletet, hogy az elkövetőt többszörös visszaesőként tekintette elítéltnek, egyebekben az elsőfokú ítéletet helybenhagyta.
Forrás: Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség / Tatabányai Törvényszék