Kategóriák: EsztergomHírek

2022 szeptemberében kezdődhet meg az oktatás az esztergomi tanszállóban

Az esztergomi önkormányzat megállapodott a térségi szakképzési központtal, hogy a város tulajdonában lévő Fürdő Szálló épületét tanszállóként hasznosítják, ezzel közel 250 diáknak nyújthatnak képzési lehetőséget – közölte a polgármester az MTI-vel.

Hernádi Ádám (Fidesz-KDNP) tájékoztatása szerint a 4100 négyzetméteres létesítmény hasznosítására vagyonkezelési szerződést kötöttek, ennek értelmében a szakképzési központ vállalja a műemlék épület teljes belső felújítását. A tanszállóban 2022 szeptemberében kezdődhet meg az oktatás.

Völner Pál (Fidesz), az önálló Esztergomi Szakképzési Centrum létrehozását kezdeményező országgyűlési képviselő az MTI-nek elmondta, a szálló épületében diákok képzésére alkalmas konyha, cukrászda és étterem is helyet kap.

A komplexumban a szakképzési centrum által oktatott 17 szakmacsoportból 9 szakmacsoport diákjai sajátíthatják majd el a gyakorlati ismereteket, három iskolából.

Az önkormányzat korábbi tájékoztatása szerint az Esztergom belvárosában álló, 180 éves Fürdő Szálló külső felújítása 2021 első hónapjaiban kezdődik meg. A munkálatokra a Kisfaludy program keretében négyszáz millió forintos kormányzati támogatást kapott a város.

Az épület közelében egykor a helyi termálforrások táplálta melegvizű tó volt, amelyen III. Béla felesége nyitott meg nyilvános közfürdőt. A területen 1842-ben épült fel a szálloda a mögötte lévő, vele kapcsolatban álló gőz- és kádfürdővel együtt. Vendégeskedett itt Liszt Ferenc, Széchenyi István és 1848-ban toborzókörútja során Kossuth Lajos.

Az ingatlan az 1990-es évek második felétől vált gazdátlanná, majd az önkormányzat 2006-ban megvásárolta, nettó 130 millió forintért. Az épület tetőszerkezetét állagmegóvásként 2019 nyarán felújították.

A Fürdő Szálló rekonstrukciójára a Kisfaludy program esztergomi csomagjának részeként kerül sor. A program keretében ötmilliárd forintos beruházással felújítják továbbá az Élményfürdőt és a városháza homlokzatát, valamint sport, turisztikai és egészségturisztikai fejlesztéseket végeznek a Szent István Strandfürdőben.

Forrás: MTI
Borítókép: Hernádi Ádám Facebook oldala

Megosztás