Két héttel ezelőtt többen is jelezték a Facebook közösségi oldalon, hogy Dorogon, a vasútállomás környékén egy férfi mutogatja magát. Most ismét felbukkant a zaklató.
A bejegyzések szerint egy 25-28 év körüli férfi, fekete Ford Focus gépjárművel járja a város tereit, illetve a vasútállomás környékét és szólítja le a nőket, autójában közben pedig kéjeleg.
Információink szerint a rendőrök keresték az illetőt, de sajnos nem találták meg. Fontos viszont, hogy ha valakivel ilyen történik, ne csak a Facebook-on posztolja ki, hanem tegyen feljelentést a Dorogi Rendőrkapitányságon. Sajnos, amíg nem történik feljelentés, addig nem tudják elindítani a nyomozást.
Mit tegyek, ha bűncselekmény áldozatává váltam?
Hívja a 112-es segélykérő számot! Fontos, hogy az operátornak pontosan adja meg, hol van, és hol történt az eset.
Ha bűncselekményt követtek el Ön ellen, haladéktalanul tegyen feljelentést! Ezt megteheti személyesen bármely rendőrkapitányságon, ügyészségen, bíróságon, illetve e-mailben, levélben vagy telefonon. Emellett a „Telefontanú” +36-80/555-111 zöld számán is tehet feljelentést.
Törekedjen arra, hogy a feljelentés tartalmazza a bűncselekmény részletes leírását, lehetséges bizonyítékait, a látleletet (ha készült) és a tanúk nevét, elérhetőségét (ha ismeri).
Sértettként az eljárásban számos jog megilleti Önt. Ezek közül az egyik legfontosabb, hogy áldozatsegítő szolgáltatásokat vehet igénybe. Az Áldozatsegítő Vonal éjjel-nappal ingyenesen hívható a +36-80/225-225 zöld számon, ahol teljes körű tájékoztatást és segítséget kaphat, így például az Áldozatsegítő Szolgálatok regionális elérhetőségéről is felvilágosítják. Ha bűncselekmény miatt pénzzavarba kerül, az elkövetéstől számított 5 napon belül azonnali pénzügyi segélyért fordulhat az Áldozatsegítő Szolgálathoz.
Vannak speciális bűncselekmények, amelyeknél különösen nehéz lehet feljelentést tenni az esetleges szégyenérzet vagy a megtorlástól való félelem miatt. Ilyenek a szexuális bűncselekmények és a hozzátartozók közötti erőszak. Feljelentés esetén a rendőrség tanúként fogja kihallgatni. Kollégáinknak a kihallgatás során a lehető legnagyobb kímélettel kell Önnel bánniuk. Segítőként ügyvéd is jelen lehet, és kérheti például, hogy a kihallgatást Önnel azonos nemű rendőr folytassa.
Ha még nem múltál el 18 éves, akkor csak a szüleid, vagy ha nem velük élsz, akkor a gondozód (pl. nagyszüleid) jelenlétében vagy kihallgatható. Ha viszont a támadó, bántalmazó maga a szülő vagy a gondozó, akkor ő a kihallgatásodon nem lehet jelen. Ha félsz a támadótól, bántalmazótól, kérheted, hogy az eljárás során az iratokon az adataid ne szerepeljenek, azokat csak a hatóságok ismerhessék meg, hogy kapcsolatot tudjanak veled tartani.
police.hu
Fotó: illusztráció