19 millió forint európai uniós támogatás segítségével Tokodon új minibölcsőde létesült, Dágon pedig közel 42 millió forint európai uniós támogatás segítségével újult meg az óvoda épülete.
A Széchenyi 2020 program keretében 19,0 M Ft európai uniós, vissza nem térítendő támogatás segítségével Tokodon új minibölcsőde létesült – az óvodai helyiségek átcsoportosításával, és új helyiségek kialakításával egy korszerű intézmény segíti a gyermekek elhelyezését a településen. Tokod Nagyközség Önkormányzata új minibölcsőde kialakítására pályázott és nyert támogatást a TOP-1.4.1-15 kódszámú, A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével című felhíváson. A fejlesztés segítségével a településen működő 5 csoportos, 125 fős óvoda helyiségeit átcsoportosították, a gazdasági szárnyhoz közvetlenül kapcsolódva egy meglévő foglalkoztató helyiség igénybevételével pedig egy korszerű, akadálymentes, 7 férőhelyes minibölcsődét létesítettek. A bölcsőde működéséhez szükséges tálalókonyhát az óvoda konyhája biztosítja, a tejkonyha számára pedig az óvodai konyha mellett külön helyiséget alakítottak ki. A TOP-1.4.1-15-KO1-2016-00021 azonosító számú projektben a bölcsőde fűtését a meglévő fűtési rendszerről biztosították, amit korszerű, apríték tüzelésű biomassza kazán lát el hőenergiával. A könyvtár épületen tetejére szerelt napkollektorokkal segítenek rá a bölcsőde melegvíz ellátására. A projekt keretén belül a csoportszoba berendezésére, egy udvari homokozó, gyermekjátékok és az étkeztetéshez szükséges eszközök beszerzésére is sor került. A 19 000 000 Ft európai uniós támogatás segítségével a 21. századi követelményeknek és elvárásoknak megfelelő minibölcsőde létesült Tokodon, amely segíti az édesanyák munkába állását, és növeli a település népességmegtartó erejét is.
A Széchenyi 2020 program keretében 41,8 M Ft európai uniós, vissza nem térítendő támogatás segítségével Dágon megújult az óvoda épülete – az energetikai korszerűsítés által a dolgozóknak és a gyermekeknek a mai kornak megfelelő körülményeket teremtettek, jelentős megtakarítást eredményezve ezzel az önkormányzatnak is. Dág Község Önkormányzata óvodai épületének energetikai korszerűsítésére pályázott a TOP-3.2.1-15 kódszámú, „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése” című felhíváson. Az épület fenntartási költségei igen magasak voltak, amit a rossz szigetelésű homlokzatok, a régi födém és nyílászárók, a rossz hatékonyságú fűtési rendszer okozott. A fejlesztésnek köszönhetően a fenti problémák kerültek kiküszöbölésre. A TOP-3.2.1-15-KO1-2016-00029 azonosító számú projekt keretében az épülethatároló falszerkezetek utólagos hőszigetelését, a nyílászárók cseréjét is elvégezték a szakemberek, továbbá korszerűsítették a fűtési- és a világítási rendszert, napelemes rendszert építettek ki. A 41.826.284 Ft európai uniós támogatás segítségével megújult épület energiafogyasztása jelentősen csökkent, költségmegtakarítást eredményezve ezzel az önkormányzat számára, valamint megfelelő munkahelyi körülményeket teremtve az óvoda dolgozóinak és a gyermekeknek is.