Szeptember 29-én került megrendezésre a Táti Kultúrházban a gonggal és hangtálakkal komponált hangfürdő. A nagy sikerre való tekintettel, október 27-én, szombaton 18 órakor ismét várják a relaxálni vágyókat!
Gongokat kb. 6000 éve használnak. Indonéz hangszer, de a legrégebbi példányt Kínában találták. Leginkább szertartásokhoz, szakrális célokra, de a mindennapi életben is használták. A hagyomány szerint a gong hangjában fürödni egészséget jelent. Manapság igen népszerű hangfürdőzéshez, relaxációs és meditációs gyakorlatokhoz. Egyre többen élvezik a hangmasszázs testre és lélekre gyakorolt jótékony hatásait, mert nem csak halljuk, hanem érezzük is a rezgését!
A hangmasszázs, hangfürdő összes módszere a jó egészséget és közérzetet szolgálja. Az emberi test 70 %-a vízből van és közismert tény, hogy a víz négyszer olyan jól vezeti a hangot, mint a levegő. A hangtálak – a gong és számos más hangszer mellett – fontos eszközei és kiegészítői az egészség megőrzését szolgáló alternatív eljárásoknak. A gyógyulási folyamatok serkentésének. Emlékeztetnek bennünket belső egységünkre és teljességünkre, a test szellem és lélek egészséges összhangjára.
A hangtálak csodálatos hangja oldhatja a stresszt, megnyugtathatja az idegeket, ellazíthatja a feszült izmokat, csillapíthatja a fájdalmakat. Jó tapasztalatok vannak a félelmek és szorongások sikeres oldására is.
Minden erőfeszítés nélkül gyorsan relaxált állapotban kerülhetünk, a hangjuk által jó szolgálatot tehet meditációhoz való előkészülethez, sőt a meditáció kísérő hangjaként is alkalmazhatjuk a hangtálak és gongok hangját, rezgéseit.
Kényelmes fekhelyet, polifómot és takarót kérjük, hozz magaddal!
A program időtartama 1 óra. Részvételi díj: 1000,- Ft
Részvétel ellenjavallt: Epilepsziában szenvedőknek, 4-6 hétnél korábbi műtéti beavatkozásoknál, pacemakerrel élőknek, gyulladásos betegségeknél, áldott állapot 3. hónapja előtt és utolsó hónapjában nem ajánlott a részvétel.
Információ: Szalai Matild +36-20-4179680