Magyarország legjobb diák focicsapata a dorogi lett!

A Diákolimpia Országos Döntőjét a Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskola diákjai nyerték meg, akik a Dorogi FC utánpótlás futballistái.

A III. Korcsoportos Diákolimpia Országos Döntőjét (14 évesek korosztályában) nyerték meg a dorogi sportolók. Korcsoportjukban 700 csapat versenyzett, közülük 20-an jutottak az országos döntőbe. Június első hétvégéjén pedig kiderült, hogy a Dorog csapata a legjobb Magyarországon.

A mérkőzések első napján csoport másodikként jutottak tovább veretlenül a fiatalok:
Dorogi FC – Szombathely 2-1
Dorogi FC – Gloriett 0-0 büntetőkkel 2-1
Dorogi FC – Gyöngyös 5-1
Dorogi FC – Felcsút 3-2

Legjobb négybe kerülésért:
Dorog – Hajdúszoboszló 2-2 (büntetőkkel 2-1)
Döntőbe jutás :
Dorog – Nyíregyháza 3-0

Döntő:
Dorog – Gloriett 2-1

Különdíjat kapott Gábri Ádám, aki a torna legjobb kapusa lett.

A csapat tagjai: Gábri Ádám, Bokán Bence, Bokán Barnabás, Harmat Zsombor, Selmeczi Bendegúz, Szlovák Kristóf, Burányi Bence, Farkas Jeromos, Balázs Patrik, Orosz Balázs. Edzők: Szabó Ferenc és Méhes Norbert, akik a torna legjobb edzői lettek.