Május 26-án, pénteken, megrendezésre került a Balassa Bálint Szavalóverseny Esztergomban. Az versenyen Nagyvári Nóra, a dorogi Zsigmondy Vilmos Gimnázium tanulója szerepelt a legjobban.
A rendezvénynek a Balassa Bálint Gazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola díszterme adott otthont és a hagyományokhoz híven Császár Renáta tanárnő szervezte.
Az iskola a 2004/2005-ös tanévben vette fel a költő-katona nevét, innentől kezdve hirdetik meg a régió 9-12. évfolyamos középiskolás diákjai számára. Az idei megmérettetésre hat iskola összesen 14 tanulója nevezett be.
A tanulóknak egy Balassa-verset, illetve egy szabadon választott művet kellett előadniuk a zsűri és a közönség előtt.
A rendezvény megkezdéseként Császár Renáta tanárnő köszöntötte a regionális szavalóversenyen megjelenteket, ezt követte az iskola 9/B és 10/A kamarakórusának előadása a Bocsásd meg Úristen kezdetű Balassa-vers megzenésítésével. A szervező Babits: A lírikus epilógjából kölcsönzött idézettel („Csak én bírok versemnek hőse lenni…”) vezette fel a versenyt. Ehhez fűzve kiemelte, hogy a versmondóknak a művet belsővé, sajátjukká kell tenniük, erős, intenzív megtapasztalással és belső munkával. Egyben bemutatta a zsűri tagjait is: Meszes Balázst, a Tatabányai Szakképzési Centrum főigazgató-helyettesét, az iskola volt igazgatóját; Simon Tibort, az iskola jogelődjének nyugalmazott tanárát; és Kovács Árpád tanár urat, költőt. Majd felkérte Meszes Balázst megnyitó beszédének megtartására, aki beszédében röviden megemlékezett a versmondó verseny múltjáról. Szepesi Márta igazgató asszony az iskola képviseletében verselésre buzdította az ifjúságot és szavalóverseny hagyományteremtő, közösségformáló jellegét emelte ki, majd megnyitotta az idei versenyt.
Elsőként a Balassa-versek előadása, majd a szabadon választott művek következtek. Ezt követően a zsűri visszavonult, majd az eredményhirdetés következett, ahol Meszes Balázs, a zsűri elnöke átadta az emlékplaketteket és díjakat.
Eredmények:
Különdíj: Torma Réka (Dobó Katalin Gimnázium)
Fotó: Nagyvári Nórát köszöntik