Kategóriák: HírekSport

Bajnai versenyző nyert a Női Futógálán

Május 21-én, 522 településről összesen 8300 sportoló nő vett részt a 22. Női Futógálán, Budapesten. A 10 km-es távon a bajnai születésű Szederkényi-Takács Andrea került dobogó legfelső fokára.

Idén is a leghosszabb táv volt a legnépszerűbb, a „tizes” mezőny közel 5 percen át rajtolt. 1-es rajtszámmal az utóbbi két év győztese Staicu Simona indult, a címvédés azonban ezúttal nem sikerült neki, ahogy Szatmári Adriennek sem a triplázás (ő nyerte a 2,1 és az 5 km-es versenyt a délelőtt folyamán). Az első helyen ugyanis a bajnai Szederkényi-Takács Andrea remekelt 36:57-es idővel.

A 10 km egyben része volt az Olimpiai Ötpóbának is. Az 5 és a 10 kilométeres távokra több mint 100 hölgy nevezett megyénkből.