Kategóriák: DorogHírekSport

A kétgólos előny sem volt elég a Csákvárnak

Tizenegy mérkőzést követően is nyeretlen a csákvári alakulat a labdarúgó NB II-ben. Ezúttal úgy tűnt, sikerül megszakítani a rossz sorozatát, ám Kovács Máté a hosszabbításban bődületesen nagy góllal egyenlített, s ezzel ponthoz juttatta a Dorogot.

A hazai győzelmi kényszer ellenére az első percekben elmaradtak a várt rohamok, inkább a biztonságot tartotta szem előtt az Aqvital. Mivel a vendégek sem erőltették a támadást, negyedórán keresztül nem forogtak veszélyben a kapuk. Attól kezdve viszont megélénkült a találkozó, előbb Mim Gergely hibázott kecsegtető helyzetben, majd Vígh Ádám kétszer is óriási ziccerben rontott.

A második félidő aztán igazán izgalmasra sikeredett. A hazai együttes Albert István okos góljával megszerezte a vezetést, s ettől megnyugodva egyre magabiztosabb lett. Mikor pedig Posztobányi a kapufás góljával kettőre növelte a csákvári előnyt, úgy tűnt, eldőlt a pontok sorsa. A Dorog azonban nem adta fel, s amire még a vendégszurkolók körében is kevesen mertek volna fogadni, a szépítés után a hosszabbításban egy bődületesen nagy góllal egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II – 8. FORDULÓ
Aqvital FC Csákvár–Dorogi FC 2–2 (0–0)
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400
néző. Vezeti: Zierkelbach Péter (Aradi József, Horváth Zoltán)
Csákvár: Markek – Major, Albert I., Koch (Nándori, 35.), László N. (Ganbayar, 65.) – Mészáros D. (Magyar Zs., a szünetben), Madarász, Posztobányi – Kocsis B. (Papp M., 78.), Daru (Vörös, 78.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede
Dorog: Mursits (Tulipán, a szünetben) – Nyíri (Beke, 76.), Dlusztus, Berkó, Papp M. – Tóth B., Lénárt, Zabari – Szerencsi (Zuigeber, 61.), Vígh Á. (Kovács M., 76.), Girsik (Rjasko, 81.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Albert I. (1–0) az 51., Posztobányi (2–0) a 71., Tóth B. (2–1) a 73., Kovács M. (2–2) a 90+1. percben

MESTERMÉRLEG
Visinka Ede:
– Nehéz bármit is mondani egy ilyen meccs után… Kétgólos előnyünk birtokában le kellett volna zárnunk a mérkőzést, ehelyett két pontrúgásból ismét két gólt ajándékoztunk ellenfelünknek.
Németh Szabolcs:
– Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk. A szünet után adtunk tíz percet a hazaiaknak, akik két góllal büntettek. Nem adtuk fel, s akarásunknak meglett a jutalma. A sors igazságtalansága lett volna, ha ma kikapunk …

Jelenleg a dorogiak 16 ponttal a tabella 10. helyét foglalják el.

Forrás: nemzetisport.hu