Hétvégi forduló a Magyar kupában, a 64-közé jutásért

A szerdai bajnoki után csapatunk szombaton a Diósjenő SE vendége lesz, ahol az országos főtáblára került gárdák a legjobb 64-közé jutásért küzdenek – Szabó Gyula cikke.

Hétközi fordulót rendeztek szerdán a labdarúgó NB II-ben, ahol a 9. forduló jegyében léptek pályára a csapatok. A mieink az újonc Szentlőrinc együttesét látták vendégül, akik eddig kellemes színfoltjai a mezőnynek. A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött, amely a szeptember 6-án elhunyt Füle Antal emlékének szólt. Felejthetetlen labdarúgónkat a mérkőzés napján kísérték utolsó útjára családtagjai, rokonai, szerettei és rengeteg sportbarát. A mérkőzés során igazolódott az előzetes várakozás, miszerint ellenfelünk masszív, lelkes és bátor játéka alapján van keresnivalója a másodosztály mezőnyében. Bár az első játékrészben a dorogiak jutottak többször az ellenfél kapujához és voltak kecsegtető gólszerzési lehetőségeik is, azonban döntő fölényt nem sikerült kiharcolniuk. A fordulást követően ha lehet még kiegyenlítettebb lett a játék, amely során a vendégek is jópárszor veszélyeztettek és olykor Mursits kapusnak is helyén kellett lennie. A mérkőzés legnagyobb helyzetei a mieink előtt adódtak, azonban a kapuba tartó Papp Máté bombáját és Vigh Ádám közeli fejesét is bravúrral hárította a vendégek hálóőre. Összességében igazságos pontosztoszkodás született. Sajnos a dorogiakban ezúttal nem volt meg az a plusz, ami a maguk javára dönthette volna el az eredményt. Legutóbbi két mérkőzésünkön gólképtelenek voltunk, amelynek köszönhetően csak egy ponttal gyarapodtunk. Ezzel együtt és az egy meccsel kevesebb összesítővel is megtartottuk a 11. helyünket.

A szerdai bajnoki előtt Füle Antalra emlékeztek a résztvevők

A vírus-tesztelések eredményei miatt újabb elmaradt meccs lett a következmény. Ezúttal a Szeged-Gyirmót találkozót nem lehetett lejátszani a vendégek két játékosánál talált pozitivitás okán. Pedig a kisalföldiek már nem csak úton voltak Szegedre, amikor mindez kiderült, de elkezdték a mérkőzésre kilátogató szurkolókat is beengedni a stadionba. Szinte az utolsó pillanatban született a döntés, hogy elnapolják a meccset. A listavezető Debrecen Kaposvárról térhetett haza 3-1-es győzelemmel. A somogyi megyeszékhelyen végig magabiztosan és fölényben futballoztak és megérdemelt sikerükkel őrzik első helyüket. A dobogós helyen álló Békéscsaba pontot hozott Győrből az ETO ellen és őrzi veretlenségét, egyben a gyirmótiak elmaradt meccse miatt a 2. helyre léptek. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a gólnélküli döntetlenre végződött győri mérkőzés a Békés megyeiekre nézve volt hízelgő. A hazai alakulat sokkal aktívabb és kapura veszélyesebb volt. Több nagy helyzet is adódott előttük, majd az utolsó percben Priskint állították meg vitatható módon a csabai védők a 16-oson belül, amelyet követően a sértett hevesen reklamált büntetőt a játékvezetőnél. Ducsai sporttársat ez nem csak, hogy nem hatotta meg, hanem ki is állította a győri színekben éppen 100. meccsét játszó hazai csatárt. Mint kiderült, valami nagyon sértőt mondhatott a bírónak Priskin, vagy az MLSZ reagálta túl a dolgot, mindenesetre a győri játékost négy (!) meccsről való eltíltással büntette. Vesztett állásból tudott fordítani otthon a Soroksár a Haladás ellen. A második félidőben a nagy fölnybe, majd a 60. perctől emberelőnybe is kerülő hazaiak még a vendég kiállítás előtt egalizáltak, majd nagy nyomásuk az utolsó percben meghozta a győztes gólt is, így a 2:1-es sikerükkel sorrendben harmadszor hagyták el győztesen a pályát. Először kapott ki hazai pályán a Pécs, amely a korábbiakhoz képest ezúttal sokkal mérsékeltebb játékkal rukkolt elő, míg a vendégek az első félidőben egy jogos büntetőből szerzett góllal tettek szert előnyre, s mivel az eredmény nem változott, így a Budaörs elsőként vihette haza mindhárom pontot a Mecsekaljáról. A félidő végén szerzett előnyét nem tudta otthon megtartani a Vasas, miután a Szolnok a kevés lehetősége közül egyet bevarrt, ezért 1-1-es döntetlen született. Szintén nem tudta egy gólos előnyét megőrizni az Ajka hazai környezetben, akiknek a Siófok ellenében be kellett érniük a pontosztoszkodással. Egy jól eltalált szabadrúgás döntött a Nagyerdőn a vendég Kazincbarcika javára, akik ezzel 1-0-ra legyőzték vendéglátójukat, a DEAC csapatát. Elég nyögvelősre sikeredett a Nyíregyháza otthoni győzelme az erősen tartalékos sereghajtó Csákvárral szemben. A jelenlegi papírforma és a Fejér megyei alakulat roppant szorult helyzete alapján fölényes és gólarányjavító meccsnek nézhetett elébe a szabolcsi együttes, amelyet tovább fokozott, hogy máris a 4. percben vezetéshez jutott. Azonban gólszüret helyett meddő próbálkozásokkal telt a találkozó nagyrésze és a számos ifistával is kiálló vendégek makacsul tartották magukat. A hajrához közeledve a nyírségiek ugyan bebiztosították az előnyüket újabb találattal, viszont a végén a csákváriak egy szépséges góllal igen szorossá tették a végeredményt.

A szombati kupameccs helyszíne, a Horváth Pál sporttelep, a Diósjenő SE otthona

Hétvégén teljes kört rendeznek a Magyar Kupában, ahol a mieink is érdekeltek. Szombaton a megyei első osztályban szereplő Diósjenő fogadja a piros-fekete legénységet. A két csapatnak ez lesz a legelső egymás elleni találkozója. Ellenfelünk a Nógrád megyei alig 3 ezer lelket számláló község csapata, amelyet 1936-ban alapítottak. Fennállása során a járási és megyei bajnokságokban a negyed- és hetedosztályok között ingázva vitézkedett. Jelenleg a negyedosztályban, a Nódrádi megye I. osztályban szerepel, ahová két évet jutott fel és tavaly a bajnok Salgótarján mögött a 2. helyet szerezte meg. Ez egyben a kék-sárga klubszínekkel rendelkező csapat történetének legkiemelkedőbb eredménye. Pályája a település déli szélén található, amolyan tipikus megyei sporttelep, amelyhez a nem régiben szépen felújított klubház – amelyben az öltözők is találhatók – is tartozik. A szép természeti környezetben található község egy dinamikusan fejlődő település, amely közintézményekkel és vasútállomással is rendelkezik, továbbá egy horgásztóval és egy ún. Sváb-kastéllyal is büszkélkedthet, amelyben jelenleg a Göllesz Intézet működik. A közeli Börzsöny-hegység nem csak a látóhatár fennségességét képezi és emeli, de közkedvelt kirándulások helyszíne is. A település történetének egyik kimagasló eseményei közé tartozik az ókor egyik nagy jegyzett csatája, amely a Pannóniát megszálló római hadak vívtak a betörő barbároknak nevezett lovasnemzetek ellen 173-ban, Marcus Aurelius császársága idején. Az összecsapás akkor a római megszállók győzelmével végződött, később viszont az Atilla király vezette hun seregek ezt a vidéket is felszabadították. Az Árpádékkal érkezett hét magyar törzs közül a Jenő nemzetség egyik szállásterülete lett, neve is innen származik. A középkorban a közelben emelkedett a Diósi vár.

Diósjenő Dorogtól közúton nem egész 100 km-nyire fekszik, azonban légvonalban a távolság enné jóval kevesebb. A gyakorlatban a legrövidebb, egyben leggyorsabb útvonal a Felvidéket érintve kínálkozik, amely során a Felvidék felé toronyiránt északra haladva, majd az Ipolyság mentén Kemence vonálában a legészakibb kiszögelést követően dél-kelet irányban folytatva az utat, összességében mintegy 61 km-es autózással érhető el a település. Egyébként pedig a Dunakanyart követve Vácnál a rév átkelőn keresztül, vagy a főváros északi részén át a Megyeri-hídon keresztül Vác felé, majd a városon áthaladva, tovább észak-nyugati irányban alig 30 km-es út megtételével juthatunk el. Tömeggközlekedéssel a Nyugati pu-ról Vácra utazva, majd Vácról tovább a célállomásra.

Finoman fogalmazva is csapatunknak illő volna a továbbjutás, azonban mint minden hasonló párosításkor, amikor egy-, vagy többosztályi a különbség a két csapat között, egyesületünk jó hírének megőrzése és tovább öregbítése legalább olyan fontos szempont, mint maga az eredmény. Az ellenfél nemes értelemben vett tisztelete ezúttal is kijár a vendéglátóknak. Az idők során eddig bebizonyosodott, hogy a dorogiakat nem csak szívesen és szeretettel látják az úgynevezett kiscsapatok, de a mieink a mentualitásukkal rendre kis is vívták a helyiek rokonszenvét. Reméljük ezúttal is ez az tendencia fogja jellemezni a dorogiakat, s a mérkőzést követően kölcsönösen szép emlékként marad mindkét félben. Minden bizonnyal legalább néhány szurkolónk ezúttal is elkíséri a csapatot, akik számára a kellemes környezetben vezető út egy remek kirándulással is felér. Kívánunk sportszerű találkozót mind a pályán, mind a nézőtéren egyaránt.  A mérkőzés szombaton 15:00 órakor kezdődik.