Debrecenben tudott nyerni a Dorog

A labdarúgó NB II 3. fordulójában az NB III-ból feljutó Debreceni EAC a Dorogot fogadta. Hiába szerezte meg a vezetést és első NB II-es gólját a DEAC, a dorogiak fordítani tudtak, és elvitték a 3 pontot a cívisvárosból – írja a nemzetisport.hu

A debreceni egyetemi csapat jól kezdte a találkozót, Balogh Krisztián ballábas lövése után a 26. percben előnyhöz jutott, ez volt a DEAC első gólja az új szezonban. A szünetre mégis 1–1-gyel vonultak a felek, a Dorog véleményes büntető után egyenlített.

A második játékrészt jobban kezdte a piros-feketében játszó Dorog, aminek az 51. percben meg is lett a gyümölcse: Girsik passzolta a kipattanó labdát közelről a kapuba. A folytatásban próbálta átvenni az irányítást a hazai csapat, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítania. A mérkőzés utolsó pár percében szinte egykapuzott a DEAC – sikertelenül. 1–2

LABDARÚGÓ NB II – 3. FORDULÓ
DEBRECENI EAC–DOROGI FC 1–2 (1–1)
Debrecen
, Nagyerdei Stadion, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Márkus Péter)
DEAC: Szabados – Karikás (Damásdi, 63.) Belényesi, Szabó K., Soltész, Balogh K. – Székely D., Spitzmüller (Nagy K., 63.) Takács P., Sigér Á. – Burai (Urbin, 73.). Vezetőedző: Balogh Pál
Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Varju, Zabari – Tóth B., Lénárth – Beliczky, (Vígh, 80.) Kovács M., (Mészáros Á., 41.)  Papp M. – Girsik (Szerencsi, 74.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Balogh K. (1–0) a 26., Lénárth (1–1, 11-esből) a 40., Girsik (1–2) az 51. percben

MESTERMÉRLEG
Balogh Pál: – Ha egy szóval kellene jellemeznem a játékunkat, azt mondanám: rutintalanság. Gyermeteg hibákat követtünk el, amit egy rutinosabb csapat kihasznál. Az első játékrészben megvoltak a helyzeteink, ezek kimaradtak, ezért a hajrában nekünk kellett az eredmény után rohannunk.
Németh Szabolcs:  – Múlt vasárnap négyet kaptunk Pécsett, azaz alaposan fejbe vertek minket. Aztán a Soroksár ellen nyerni tudtunk, és most is hátrányból fordítottunk, azaz van tartása a csapatunknak! Fontos volt ez a győzelem, hiszen így nem hátrafelé kell tekintgetnünk!

Fotó: Molnár Péter (nemzetisport.hu)